Dom i Wnętrze

Fotel biurowy – jaki powinien być?

Fotel biurowy – jaki powinien być?

Wybór fotela biurowe nie powinien być dziełem przypadku – fotel musi być nie tylko wygodny, ale i dostosowany do naszych codziennych potrzeb. Fotele biurowe znajdziemy przede wszystkim w sklepach meblowych, jednak warto poszukać wprost u producentów. Nierzadko oferowany przez ich wybór asortymentu jest znacznie szerszy niż w meblowych sklepach stacjonarnych. Co powinniśmy wiedzieć przed zakupem fotela?

Fotel wspierający nasze zdrowie to podstawa!

Zastanawiając się nad zakupem fotela do biura czy do domu koniecznie pamiętajmy o tym, aby posiadał on stabilną konstrukcję wykonaną z lekkich metali. Dzięki temu będziemy mieli pewność, że z biegiem lat nie będzie się on odkształcał, a jednocześnie jego przenoszenie nie będzie dla nas żadnym problemem. Fotele biurowe obrotowe są zazwyczaj regulowane w 2-3 miejscach. Dzięki temu możliwe jest ich lepsze dopasowanie do naszych potrzeb. Podstawą jest regulacja wysokości siedziska fotela biurowego – w przypadku osób niższych siedzisko będzie znajdowało się wyżej. Fotel jednak kupujmy tak, aby nasze stopy mogły swobodnie opierać się na podłodze. Drugi parametr to odchylenie oparcia – jest t istotne z powodu konieczności zapewnienia podparcia dla pleców. Odchylenie oparcia to także kwestia naszej wygody: jedni wolą pracować w pozycji wyprostowanej, inni, z laptopem na kolanach, w pozycji półleżącej. Wielu producentów umożliwia również regulowanie odchylenia podłokietników.

Czy modne krzesła to wygodne krzesła?

Wiele mówi się dzisiaj o tym, że modne krzesło nie zawsze są wygodne. Producenci przekonują jednak, że odpowiedni projekt i wyważenie mebla sprawi, że możliwe będzie zachowanie i elegancji, i wygody. Olbrzymi wybór eleganckich i modnych krzeseł biurowych znajdziemy na stronie krzesloteka.pl.

 

Share: