Zdrowie i Uroda

Czy wybór łóżka ma wpływ na nasze zdrowie?

Czy wybór łóżka ma wpływ na nasze zdrowie?

Wiele osób kupujących łóżko nie zdaje sobie sprawy, jak istotny wpływ na nasze zdrowie ma wybór konkretnego łóżka oraz odpowiedniego materaca. Zazwyczaj podczas kupowania tego mebla zwracamy uwagę wyłącznie na jego wygląd zewnętrzny oraz cenę. To spory błąd – źle dobrane łóżko skutecznie przyczyni się do problemów z kręgosłupem, niewyspaniem. Na jakie elementy zwracać uwagę podczas kupna łóżka?

Stabilny stelaż z litego drewna

Stabilny stelaż jest podstawą – dzięki niemu konstrukcja nie wykrzywia się ani nie odkształca przez długie lata, pomimo użytkowania. Stelaże wykonuje się obecnie z metalu lub też litego drewna. Oba materiały mają wiele zalet, jeśli jednak szukamy łóżka o klasycznym designie znacznie lepszym wyborem będzie drewno. Drewniane łóżka i elementy takie jak szafy, komody oferuje sklep visby.pl.

Materac jest kluczowy!

Drugim istotnym zagadnieniem jest materac – w sklepach znajdziemy ich prawdziwe zatrzęsienie. Tu również najczęściej wybór pada na produkt w miarę tani. Nie warto jednak oszczędzać na materacach! W sklepach znajdziemy materace piankowe, warstwowe, sprężynowe. Szczególnie materace wykonane z różnorodnych warstw cieszą się sporym zainteresowaniem. W ich wnętrzu znajdziemy warstwy odpowiedzialne na termoizolację, ale również odprowadzanie wilgoci. Ciekawymi są również tworzywa reagujące na ciepło ciała i pozwalające na dowolne formowanie podczas snu dzięki temu.

Share: