Wiele dzieci w dzisiejszych czasach zmuszonych jest do siedzenia w świetlicy po zakończonych lekcjach. Zwykle rodzice pracują się nie mogą od razu odebrać ucznia ze szkoły i niby nie ma w tym nic złego, ale przecież ten czas mogłoby spędzać zdecydowanie ciekawiej i pożyteczniej.

Tylko wybierać


W placówkach edukacyjnych odbywają się liczne pokazy dla szkół, która mają na celu zachęcenie uczniów do aktywności również przepisowych godzinach lekcyjnych. Organizatorzy starają się trafić w różne gusta.
Wydarzenia te mogą mieć różny charakter, Czasami są to pokazy z różnych dziedzin sportowych, jak piłka nożna, karate, koszykówka, a także innego rodzaju aktywność fizyczna jak taniec i to w różnych rodzajach oraz wiele innych. Nie brakuje też indywidualnych spotkań na przykład ze znanymi osobami ze świata sportu, które mają zachęcać zarówno tych starszych jak i młodszych do jego uprawiania. Zainteresować i pokazać, że każdy może trenować, a nawet odnosić sukcesy. Są też zajęcia prowadzone przez samych nauczycieli wychowania fizycznego w danej placówce. Jednym słowem od wyboru do koloru.

Coś dla umysłu


Drugą kategorią pokazów dla szkół są te związane z nauką. Są to na przykład, popularne ostatnio, zajęcia z robotyki, spotkania organizowane specjalnie dla młodych chemików, a także mające na celu poznanie zasad ekologii i przyrodnicze czy też z elektroniki.
Ważne jest tutaj, aby zajęcia dostosowane były do wieku dziecka. Nie ma przecież sensu, aby uczęszczało ono na warsztaty, z których kompletnie nic nie wyniesie, a co gorsza jeszcze się tylko wynudzi. To z pewnością nie będzie zachętą ani do nauki ani do zajęć pozalekcyjnych.

Odkrywanie talentów


Trzecią kategorią, w której nasze dziecko może wziąć udział w wydarzeniu jak pokazy dla szkół, to wszelkiego rodzaju kółka zainteresowań, związane z różnymi umiejętnościami manualnymi, ale nie tylko. Mogą tutaj wchodzić w grę zajęcia muzyczne, na przykład nauka gry na gitarze czy spotkania dla miłośników lepienia w glinie, malowania na szkle oraz wiele innych. W zależności od indywidualnych potrzeb malucha czy starszaka.
Najważniejsze, aby dana propozycja była rzeczywiście zgodna z zainteresowaniami dziecka. Zdarza się przecież, że idą one na zajęcia tylko dlatego, że uczęszcza na nie jakiś kolega czy koleżanka. Owszem zawsze warto próbować, ale tutaj rodzice muszą też mieć pod kontrolą poczynania swojego dziecka, nikt inny przecież nie zna go lepiej.

Ciekawe pokazy dla szkół organizuje Universytet Rozwoju

Share:
Zestawy mebli do salonu https://lashplicity.com/miedzynarodowy-certyfikat-fsc/ http://rosequarterdevelopment.org/drzwi-zewnetrzne-bez-tajemnic/