Czy życie jak z bajki jest możliwe w samym sercu huczącej nowoczesności? Czy udaje nam się w dzisiejszych czasach dopisać zakończenie w stylu – żyli długo i szczęśliwie? Tak, ale wymaga to od nas wielu starań i działań. Także podjęcia tych najważniejszych decyzji – związanych z miejscem zamieszkania i sposobem na życie. Baśniowy domek, oddalony nieco od miasta, może pomóc nam w realizacji magicznego scenariusza.

Dom na skraju marzenia

Szczęśliwa egzystencja wydaje się tak nierealna jak sama baśń. A jednak często się spełnia. Niekiedy potrzebuje tylko odpowiedniej oprawy jak uroczy dom z ogrodem, blisko rzeki czy lasu, w pobliżu bajkowej natury. Takie fantastyczne miejsce do życia. Wystarczy urokliwy projekt architektoniczny, a do tego praktyczne i estetyczne rozwiązania jak okna drewniano-aluminiowe. Baśniowy domek powinien sprzyjać miłemu życiu, w czym na pewno pomogą produkty, które znajdziemy tutaj: okna-internorm.pl.

Dom i drewno

Pragnąc żyć jak w baśni, naśladujemy też pewne formy, które znamy z opowieści czy książek. Jedną z nich są urocze domki czy chatki wykonane z drewna. Przywołujemy je także w dzisiejszych realizacjach architektonicznych, mniej lub bardziej świadomie. Tworząc baśniowe miejsca do życia. Takie pełne uroku, swobody i naturalności, którą doskonale podkreśla użycie drewna.

Drewno w ogrodzie

Dlatego tak często decydujemy się na drewnianą elewację. W całości albo jako fragment. W tym ostatnim przypadku drewno staje się rodzajem cytatu z natury, z innego świata – z tego przyrodniczego i odrobinę nierealnego. Świetnie łączy się ze stylizacją rustykalną, zarówno w domu jak i w ogrodzie. Stąd też ważne jest drewniane otoczenie domu, jak: meble ogrodowe, werandy, tarasy, ogrodzenia, skrzynie. Te elementy również tworzą baśniową kompozycję.

Share:
lampy balkonowe ścianka do pergoli pokrowiec ochronny na parasol tarasowy