Ciekawe

Bezpieczne mocowanie fotelika w aucie

Określenie Isofix nie jest powszechnie kojarzone wśród naszych klientów, jednak rodzice troszczący się o bezpieczeństwo swoich dzieci z pewnością muszą się z nim zapoznać. Chodzi o foteliki samochodowe z systemem Isofix, które od kilku lat przebojem zdobyły krajowy rynek.

Łatwy montaż

Dzięki zastosowaniu tego patentu, można bardzo prosto zamontować samochodowy fotelik z systemem Isofix firmy Maxi-Cosi nie wykorzystując do tego pasów bezpieczeństwa. Za odpowiednie usadowienie odpowiadają dwa uchwyty. Wykonane są z metalu i mieszczą się w obrębie siedziska samochodowego, a dokładniej pomiędzy częścią, na której się siedzi i tą, o którą się opiera.

Oprócz tego stosowane są zaczepy (także dwa) połączone z fotelikiem dziecięcym. Wystarczy złączyć jedno z drugim, i już można bezpiecznie przewozić dziecko w foteliku bez obawy, że mocowanie rozłączy się podczas podróży. Rozwiązanie to jest bardzo wysoko cenione ze względu na maksymalną skuteczność zabezpieczenia. Jak wiadomo, w przypadku fotelików samochodowych jest to najistotniejszy czynnik, gdyż każda ewentualna wada mogłaby być bardzo niebezpieczna w skutkach.

Wbrew pozorom, nie jest to najnowsze rozwiązanie, gdyż początki jego stosowania datowane są na lata dziewięćdziesiąte. Przez ten czas system został dopracowany i sprawdzony, aż do obecnego, niezawodnego kształtu. Dzięki temu systemowi nie ma problemu z niewygodnymi sposobami montażu.

Nie ma możliwości, by zamontować to źle

Zły montaż mógłby spowodować niewygodę jazdy, a przede wszystkim brak pełnego bezpieczeństwa. Wystarczy odpowiednio połączyć widoczne elementy, czego potwierdzeniem jest usłyszenie charakterystycznego klik. Większe bezpieczeństwo w stosunku do dotychczasowych rozwiązań zostało także potwierdzone podczas organizowanych prób zderzeniowych.

Jedynym minusem może być fakt, że w ramach tego systemu nie zostało osiągnięte maksymalne zabezpieczenie wobec przemieszczania wokół uchwytów. Częściowe zabezpieczenie przed takim zdarzeniem zapewnia jedynie styczność z oparciem siedzenia samochodowego oraz jego siedziska.

Pomimo tego, rozwiązanie jest i tak na tyle cenione, że foteliki samochodowe z systemem Isofix się już powszechnie stosowanym standardem. Wciąż można spotkać się zbyt często z mocowania fotelika pasami bezpieczeństwa, jednak nie jest to polecane przez specjalistów.

Znajdziecie je Państwo w dużym wyborze na stronie: https://techsat24.pl/foteliki-samochodowe

Share: