Ciekawe

Na czym polega kurs spadochronowy?

Niejeden marzy o skoku ze spadochronu. W końcu to niezwykła przygoda z dużą dawką adrenaliny. Część osób decyduje się na skok tandemowy, czyli z instruktorem. Jednak osoby, które chcą czegoś więcej i mają trochę odwagi, powinny wybrać się na kurs spadochronowy.

Czym jest kurs spadochronowy?

Kursy spadochronowe odbywają się na terenie całego kraju. Są dostępne dla każdego, a ich cena różni się w zależności od szkoły spadochronowej. Samo szkolenie również może wyglądać nieco inaczej w różnych ośrodkach. Na pewno składać się będzie z części teoretycznej i praktycznej. Takie kursy prowadzą wykwalifikowani instruktorzy z doświadczeniem, którzy chcą przekazać jak najwięcej, istotnych informacji.
Odpowiedni kurs spadochronowy upoważnia do odbywania samodzielnych skoków. Może stać się początkiem dalszej kariery spadochronowej. Na takie szkolenie powinien się wybrać każdy, kto nie chce ograniczać się tylko do skoku z instruktorem.

Jak wygląda szkolenie?

Tak jak już wcześniej było wspomniane kurs składa się z dwóch część. Na początku instruktorzy przekazują wiedzę teoretyczną, aby następnie przejść do praktyki. Podczas części teoretycznej kursanci zostaną zapoznani z zasadami bezpieczeństwa, budową spadochronu, techniką skoków i z innymi niezbędnymi informacjami.
Po części teoretycznej rozpoczyna się część praktyczna. Tutaj można dowiedzieć się jak powinna wyglądać sylwetka podczas skoku i nauczyć otwierania spadochronu. Następnie rozpoczną się próbne skoki. Pierwsze z nich będą odbywać się będą pod opieką instruktora. Pomoże on pokonać lęk, a kursanci nabiorą doświadczenia.

Dla kogo przeznaczone są skoki ze spadochronem?

Niektóre poważne choroby na przykład układu krwionośnego mogą u uniemożliwiać skakanie ze spadochronem. Również osoby, które cierpią na choroby układu nerwowego nie powinny skakać. Dlatego przed podjęciem decyzji o kursie warto skontaktować się z lekarzem, czy nie ma do tego żadnych przeciwwskazań.
Poza poważnymi chorobami nie ma większych przeciwwskazań do wzięcia udziału w kursie. Każdy, kto lubi przygody i dawkę adrenaliny powinien wybrać się na takie szkolenie. To również świetna opcja dla osób, które wykonały skok w tandemie i chcą czegoś więcej. Kursy spadochronowe to w końcu przepustka do wykonywania samodzielnych skoków.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami ze Strefy Silesia

Share: