Dom i Wnętrze

Dachy tarasowe – wykorzystaj pergolę na tarasie

Przydomowy taras to najlepsze miejsce na to, aby latem skorzystać z pięknej pogody. Nie musimy wyjeżdżać daleko za miasto, aby odpocząć w promieniach słońca. Poprzez odpowiednią aranżację stworzymy miejsce, które pokochają wszyscy domownicy. Poza wygodnymi meblami i dodatkami warto rozważyć dachy tarasowe. Czym są i jak zmienią nasze podejście do odpoczynku na świeżym powietrzu?

Dachy tarasowe – nowoczesne pergole

Współcześnie dachy tarasowe to nic innego jak konstrukcje w typie pergoli, których zadaniem jest przede wszystkim chronienie nas przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym, ale również podnoszenie estetyki miejsca wypoczynkowego. Zadaszenie tarasów proponowane przez topowych producentów zaskoczy nas nie tylko swoją formą, ale przede wszystkim: funkcjonalnością i zastosowanymi materiałami. Dachy tarasowe to również idealna forma na dokładne wyznaczenie miejsca wypoczynkowego – pod pergolą umieścimy wybrane przez nas meble wypoczynkowe czy stół jadalny. W takim miejscu lato nie będzie miało końca!

Jak konstruowane są dachy tarasowe?

Konstrukcja dachów tarasowych to połączenie trwałości oraz wysokiej jakości elementów. Konstrukcja składa się z elementów modułowych aluminiowych, montaż jest niezwykle prosty. Dachy tarasowe posiadają zintegrowaną rynnę, która pozwala na odprowadzanie wody deszczowej. Dach pergoli wykonany jest z aluminiowych listew uchylnych, których pozycję ustala użytkownik i tym samym decyduje o tym, jak wiele światła słonecznego wpada pod pergolę. Możliwe jest całkowite zamknięcie dachu poprzez odpowiednie ustawienie listew – wtedy dach staje się całkowicie wodoszczelny, nie nagrzewa się, a w jego cieniu panuje przyjemny chłód. Zadaszenie tarasowe możemy uzupełnić o dodatkowe elementy, takie jak rolety boczne.

Share: