Dom i Wnętrze

Dom drewniany całoroczny: bezpieczeństwo Twojej rodziny

Dom drewniany całoroczny: bezpieczeństwo Twojej rodziny

Czy budowa domu jednorodzinnego musi wiązać się z olbrzymim kredytem i oczekiwaniem na finalny efekt latami? Zdecydowanie nie – sposób myślenia o budowie domów w Polsce zmieniają właśnie firmy oferujące skandynawskie domy drewniane. Ten typ domu od niedawna cieszy się coraz większą popularnością. Czy faktycznie warto w niego zainwestować?

Sposób wznoszenia domów drewnianych całorocznych

Jeśli zadecydowaliśmy o budowie domu skandynawskiego pierwszym krokiem jest wybranie projektu. Projekty domów kanadyjskich znajdziemy w firmach budowlanych, specjalizujących się w tej konkretnej inwestycji. Wśród licznych propozycji na uwagę zasługują domy parterowe oraz domy z możliwością zaaranżowania poddasza. Wiele z projektów posiada również garaże lub przynajmniej podjazdy. Kiedy wybierzemy już interesujący nas projekt pora przystąpić do budowy. Nie musimy przejmować się porą roku ani temperaturą: głównym materiałem budulcowym domu skandynawskiego jest drewno, a jedynym elementem murowanym są fundamenty. O metodach budowy domu drewnianego przeczytamy na stronie producenta: mawit.com.pl.

Jaki jest czas budowy domu skandynawskiego? Wszystko zależy od tego, w jakim stanie ma być on oddany. W przypadku domów w stanie surowym zamkniętym jest to czas 2-5 miesięcy. Jeśli zamawiamy dom w stanie deweloperskim przyjdzie nam poczekać 7-8 miesięcy. Dodatkowym ułatwieniem może być również wybranie dodatkowych opcji wykańczania wnętrz: malowania ścian, układania paneli. Wtedy faktycznie wchodzimy do gotowego domu. Koszy budowy domu drewnianego jest o ok. 30-35% niższy niż w przypadku podobnego domu w technologii murowanej. Względnie niska cena sprawia, że nie ma potrzeby zaciągania olbrzymiego kredytu.

Dom drewniany – poznaj jego właściwości energooszczędne!

Domy w technologii szkieletowej budowane są zgodnie z założeniami budownictwa pasywnego. Oznacza to, że wewnątrz magazynowane będzie ciepło pochodzące nie tylko z klasycznego ogrzewania, ale również to powstające w wyniku pracy urządzeń domowych. Dzięki temu możliwe jest zmniejszenie rachunków za ogrzewanie.

 

Share:
ya.pl atn.org ingspacestudio.pl