Technologia

iPhone 11 – dane techniczne

Planujesz wymianę smartfona na nowszy model i chodzi Ci po głowie iPhone 11? To najmłodsze dziecko Apple’a od swojej premiery we wrześniu 2019 roku zebrało mnóstwo pozytywnych recenzji, a przez wielu technologicznych geeków jest wręcz uważane za jeden z najdoskonalszych telefonów dostępnych obecnie na rynku.

Z artykułu dowiesz się:

  • W jakich wariantach występuje iPhone 11?
  • Co nowego oferuje iPhone 11 i jakie są jego najmocniejsze atuty?
  • Jakimi parametrami charakteryzuje się ten model?

 

iPhone 11 – co mamy do wyboru?

Zacznijmy od rzutu oka na dostępne warianty nowego iPhone’a. Jedenastka występuje w trzech wersjach. Są to: iPhone 11, iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max. Modele różnią się między sobą nie tylko przekątną ekranu i ceną, lecz także wieloma parametrami technicznymi. Ale o tym później.

Co jeszcze trzeba wiedzieć o nowych iPhone’ach? W każdym z wariantów urządzenia do wyboru mamy trzy pojemności pamięci. W wypadku iPhone’a 11 są to: 64, 128 i 256 GB, a w wypadku wersji Pro i Pro Max – 64, 256 i 512 GB. Oznacza to, że w modelach „wyższych” będziemy musieli dokonać wyboru: iPhone 11 64 GB czy iPhone 11 256 GB – a to dosyć spora różnica, również w cenie.

Ponadto wersja podstawowa od Pro różni się też dostępną gamą kolorów (fioletowy, żółty, zielony, czarny, biały i czerwony dla iPhone’a 11 vs. nocna zieleń, srebrny, gwiezdna szarość i złoty dla wersji Pro i Pro Max) oraz materiałem, z którego urządzenia są wykonane (szkło i aluminium lub szkło teksturowane i stal nierdzewna).

iPhone 11 – co nowego?

Przejdźmy do rzeczy bardziej interesujących. Jakimi funkcjami zaskakuje iPhone 11 w porównaniu z poprzednikami i konkurencją? Na pewno jest nieco cięższy niż modele XR i XS, przez co od razu czujemy, że to produkt z wyższej półki. Jednak prawdziwa magia kryje się wewnątrz – w końcu mamy do czynienia z jedenastką, a to zobowiązuje, by działy się stranger things

Kupując iPhone 11, zyskujemy więc aparat z matrycą 12 Mpix – w wersjach Pro potrójny, w wersji podstawowej podwójny – wraz z przednią kamerką 12 Mpix. Obiektywy ultraszerokokątny oraz szerokokątny, a w wariancie Pro dodatkowo tele, pozwalają zyskać perspektywę rodem z profesjonalnych lustrzanek cyfrowych. Ponadto iPhone 11 wyróżnia się świetnie działającym trybem nocnym, który uruchamia się automatycznie, gdy robimy zdjęcie w złych warunkach oświetleniowych. Oprócz tego mamy do dyspozycji tryb portretowy z udoskonalonym efektem bokeh i kontrolą głębi ostrości oraz opcję Quick Take umożliwiającą łatwe nakręcenie wideo.

Kolejną ważną innowacją, którą może pochwalić się iPhone 11, jest dłuższy czas pracy baterii. Akumulator jedenastki Pro jest wydajniejszy w porównaniu z iPhone’em XS aż o 4 godziny, a w wypadku wersji Pro Max różnica wynosi aż 5 godzin – jest to najbardziej wydajna bateria w historii iPhone’ów. Nowy produkt Apple’a ma ponadto szybszy procesor i modem oraz jaśniejszy ekran. Zoptymalizowano też działanie Face ID.

iPhone 11 – pozostałe parametry techniczne

Na koniec przyjrzyjmy się bliżej wybranym parametrom, które odpowiadają za nowe możliwości smartfonów z tej linii. Wszystkie trzy wersje wyposażone są w procesor A13 Bionic i wyświetlacz Retina – w podstawowej jedenastce HD, w wersjach Pro – XDR. Pozostałe dane techniczne ekranu prezentują się następująco:

  • iPhone 11: wyświetlacz LCD Multi-Touch o przekątnej 6,1 cala, rozdzielczości 1792 x 828 pikseli (przy 326 pikselach na cal) i kontraście 1400:1,
  • iPhone 11 Pro: wyświetlacz OLED Multi-Touch o przekątnej 5,8 cala i rozdzielczości 2436 x 1125 pikseli (przy 458 pikselach na cal) i kontraście 2 000 000:1,
  • iPhone 11 Pro Max: wyświetlacz OLED Multi-Touch o przekątnej 6,5 cala, rozdzielczości 2688 x 1242 piksele (przy 458 pikselach na cal) i kontraście 2 000 000:1.

iPhone 11 to smartfon do zadań specjalnych. Cechuje się odpornością na zachlapania, wodę oraz pył (klasy IP68), przy czym iPhone 11 przetrzyma do 30 min zanurzenia na głębokości do 2 m, a iPhone 11 Pro i Pro Max – nawet do 4 m. Potrójny aparat pozwala nam ująć w kadrze cztery razy więcej scenerii lub skorzystać z 2-krotnego zoomu optycznego, a za najwyższą jakość zdjęć odpowiadają jasne obiektywy (przysłona f/2,4 dla ogniskowej 13 mm, f/1,8 dla 26 mm i f/2,0 dla 52 mm). Ponadto iPhone 11 umożliwia nagrywanie wideo do 60 kl./s w jakości 4K, wideo w zwolnionym tempie do 240 kl./s oraz filmu poklatkowego ze stabilizacją obrazu.

Interesuje Cię ten model i szukasz dobrych cen? Jego najpopularniejsze wersje, tj. iPhone 11 64 GB i iPhone 11 256 GB, a także pozostałe wymienione w artykule znajdziesz tutaj.

Share: