Ciekawe

Kim jest artysta koncepcyjny?

Artysta koncepcyjny – coraz częściej słyszy się o takiej profesji. Kim właściwie jest? Czy zajmuje się wyłącznie tworzeniem perfekcyjnie przygotowanych obrazków? Czy jego praca kończy się na elegancko wykonanym projekcie? Nie, artysta koncepcyjny to w dużej mierze wizjoner, który obmyśla całe światy. W swojej codziennej pracy używa wyobraźni, bez której jego realizacje byłyby tylko zwykłym kopiowaniem.

Profesjonalista i erudyta

Koncepty lokacji, projektowanie postaci, umiejętność rysowania, znajomość klasycznego malarstwa i podstawowych kwestii plastycznych (anatomia, perspektywa, światłocień, plama barwna) – to wszystko i wiele innych rzeczy musi znać artysta koncepcyjny. W zdobywaniu i kształtowaniu umiejętności projektanta i rysownika na pewno pomoże kurs Concept Art. Dowiemy się na nim, jak tworzyć koncepty postaci na potrzeby gier i nie tylko.

Wizjoner

Oprócz podstaw teoretycznych i umiejętności plastycznych artysta koncepcyjny powinien mieć bogatą wyobraźnię, wręcz przepastną i kosmiczną. Przecież jego praca w dużej mierze, zwłaszcza na wstępnym etapie tworzenia np. gry, polega na kreowaniu niesamowitego świata. Totalnie zadziwiającego swoim wyglądem, odrealnionego, a zarazem takiego, który wydaje się blisko. Takiego, do którego wkraczamy i zapominamy o wszystkim, o otaczającej nas realności.

Jak pisarz

Na elementarnym (i chyba najważniejszym) poziomie praca artysty koncepcyjnego przypomina działania literackie – tworzenie powieści i świata przedstawionego. Czytając dobrą książkę także zanurzamy się w wymyślonej rzeczywistości. Wydaje się ona prawdziwsza niż to, co dookoła nas. Podobnie jest z grą, nad którą pracuje artysta koncepcyjny obdarzony wyobraźnią – przepadamy w niej, fascynują nas stworzone postaci i miejsca. Staje się naszym światem

Share: