Dom i Wnętrze

Kuchnia i jadalnia w jednym

Kuchnia i jadalnia w jednym

Obecnie wraca moda na to, aby kuchnia połączona była z niewielką jadalnią – okazuje się, że nawet niewielki stół i para krzeseł może całkowicie odmienić charakter nudnej kuchni. Kluczem do sukcesu jest odpowiednia aranżacja, ustawienie i pomysł. Problemem nie musi być nawet niewielka kuchnia. Od czego zacząć? Z pewnością początkowo warto poszukać inspiracji w magazynach wnętrzarskich. Poświęca się w nich coraz więcej miejsca na omówienie możliwości niewielkich czy średnich kuchni i „wyciśnięcie” z nich jak największej dawki funkcjonalności. Podobne pomysły znajdziemy również w sieci, w portalach wnętrzarskich.

Meble wykonane na wymiar

Aby w jak najlepszy sposób wykorzystać konkretne pomieszczenie kuchenne niezbędne okażą się meble kuchenne na wymiar. Są one robione obecnie przez większość firm stolarskich, my jednak polecamy przejrzeć kilkanaście ofert i sprawdzić czym się różnią. Najczęściej różnice tkwią w wykorzystywanych materiałach: meble kuchenne tworzone są z dość grubych desek meblowych, pokrytych laminatami. Takie połączenie sprawia, że meble odporne są na wnikanie brudu, zarysowania, ścieranie. Szeroki wybór laminatów sprawia, że bez trudu znajdziemy kolory i faktury dopasowane do naszych oczekiwań. Wiele interesujących rozwiązań oferuje nam firma torusmeble.pl. Podczas planowania zapełnienia ścian pamiętajmy, że każdy centymetr jest na wagę złota. Warto pamiętać przy tym pozostawiając odstępy pomiędzy meblami a ścianami – możemy je wykorzystać w lepszy sposób!

Co z miejscem do jedzenia?

Połączenie kuchni z jadalnią nie jest trudne – wystarczy znaleźć stół odpowiadający naszym potrzebom i dobrać do niego 2-4 krzesła, w zależności od potrzeb. Istotne jest także to, aby stolik i krzesła były skonstruowane solidnie – dzięki temu nie będą się wyginać, łamać, koślawić na przestrzeni lat.

Share:
iw.pl thtexaswish.org riagematterstokids.org