Ciekawe

Lampy w ogrodzie – jaki model wybrać?

Oświetlenie ogrodowe jest niezwykle ważne, aby móc się bezpiecznie przemieszczać po ścieżkach po zmroku. Lampa w ogrodzie to jednak nie tylko funkcja oświetleniowa – odpowiednio dobrana lampa sprawi, że przestrzeń stanie się ciekawsza, lepiej zaaranżowana. Jakie lampy w ogrodzie sprawdzą się najlepiej? Jakie rozwiązania są rekomendowane?

Lampy w ogrodzie – lampy solarne

Lampy solarne są jednymi z najchętniej wybieranych – wynika to z ich nowoczesnego designu, wysokiej wydajności świecenia, ale również z możliwości ładowania ich przy pomocy słońca. Lampa solarna idealnie wpisuje się w ekologiczne trendy i pozwala nam na zmniejszenie rachunków za energię elektryczną. Lampy w ogrodzie tego typu sprawdzą się przede wszystkim do oświetlania alejek i ścieżek, ale również do ogrodzenia tarasu. Lampy solarne mogą być ładowane na dwa sposoby – poprzez energię słoneczną, ale też przez kabel USB. Producent dał możliwość wyboru natężenia światła – lampa może świecić w trzech trybach, co wpływa na stopień zużycia energii. Lampa do ogrodu tego typu pozwoli na urozmaicenie przestrzeni, ale też wpłynie na komfort i bezpieczeństwo poruszania się po ogrodzie po zmroku. Lampy solarne odporne są na zmienne warunki atmosferyczne.

Lampy w ogrodzie – eleganckie lampiony!

Lampy w ogrodzie to nie tylko nowoczesne lampy solarne – chcąc stworzyć kącik wypoczynkowy o klasycznym charakterze możemy wybrać eleganckie lampiony z aluminium czy drewna tekowego. Takie lampiony posiadają w swoim wnętrzu specjalną, szklaną przegrodę, w której umieszczana jest świeca. Taki lampion pozwoli na wprowadzenie romantycznej atmosfery! Lampiony możemy stawiać na ziemi – będą one wyznaczać ścieżki, lub na stole – sprawdzą się podczas miłego, przedłużającego się wieczornego wypoczynku.

 

Share: