Zdrowie i Uroda

Metalowa biżuteria nieszlachetna – tak czy nie?

Podczas zakupów w drogerii, bazarku albo małym sklepiku często dajemy się nieco ponieść i pod wpływem impulsu kupujemy niedrogie, nieszlachetne kolczyki albo bransoletkę. Niestety, często okazuje się, że metalowa błyskotka jest źródłem zagrożenia dla naszego zdrowia. Dlaczego lepiej unikać tego typu wyrobów?

Uczulenie na biżuterię

Noszenie wątpliwej jakości kolczyków, pierścionków i bransoletek może wywołać ostrą reakcję alergiczną. Wszystkiemu winny jest nikiel – srebrzysty, połyskujący metal odporny na zarysowania. Właściwości niklu sprawiły, że jest on powszechnym składnikiem procesu produkcji stali nierdzewnej. W efekcie większość przedmiotów, którymi otaczamy się na co dzień, zawiera w swoim składzie alergen. Dla alergika największym zagrożeniem jest właśnie biżuteria, sztućce, klamki, monety, sprzęt AGD, zamki błyskawiczne czy oprawki okularów. Ponadto, nie każdy zdaje sobie sprawę, że nikiel jest obecny również w pokarmie i kolorowych kosmetykach!

Szacuje się, że uczulenie na biżuterię dotyka aż 17% kobiet i 3% mężczyzn całej światowej populacji, a ilość chorych osób z roku na rok rośnie. Pierwsze niepokojące symptomy zauważają u siebie nastolatki, gdyż to one są głównymi nabywczyniami taniej biżuterii o dużym stężeniu niklu.

Nie daj się alergii!

Niestety, do tej pory nie udało się znaleźć metody, która pozwoliłaby na całkowite wyleczenie alergii. Stosując odpowiednią kurację, możemy doprowadzić do remisji choroby i pozbyć się uciążliwych dolegliwości. Komfort codziennego życia przywracają nowoczesne maści barierowe, czyli tak zwane blokery. Na stronie alergiananikiel.pl znajdziemy najnowocześniejsze preparaty, dzięki którym życie z alergią znów staje się przyjemne!

Share:
https://e-oko.com/ogrzewacz-tarasowy-komfort-w-chlodne-wieczory/ zobacz zobacz