Zdrowie i Uroda

Mikrodermabrazja wodna – przywróć skórze witalność

Mikrodermabrazja wodna to sposób na szybkie oczyszczenie i zrewitalizowanie skóry. Poznaj bliżej zabieg hydrodermabrazji DermaClear.

Mikrodermabrazja wodna – szybki sposób na przywrócenie skórze witalności

Mikrodermabrazja wodna to jeden z tych zabiegów kosmetologicznych, które pozwalają błyskawicznie zadbać o urodę. Stanowi doskonałą alternatywę dla długotrwałych i inwazyjnych terapii. Już jeden zabieg może widocznie poprawić kondycję skóry i przygotować ją na „wielkie wyjście”. Co warto wiedzieć o hydrodermabrazji? Jakich efektów można się po niej spodziewać?

Mikrodermabrazja wodna – co to jest?

Mikrodermabrazja wodna (hydrodermabrazja) to łagodny zabieg oczyszczający na twarz. W przeciwieństwie do klasycznej mikrodermabrazji zamiast kryształków diamentu wykorzystuje strumień wody, dzięki czemu skóra zostaje oczyszczona, ale nie podrażniona. Dzięki zastosowaniu innowacyjnej techniki zabieg ten pozwala na dogłębne oczyszczenie twarzy, ekstrakcję i złuszczenie, ale tylko martwych komórek naskórka, bez uszkadzania zdrowej tkanki. Dodatkowo podczas zabiegu stosuje się serum dobrane do potrzeb skóry – o właściwościach antyoksydacyjnych, odżywczych, nawilżających. Jest to zabieg mało inwazyjny, oceniany przez pacjentów jako bezbolesny, przyjemny, wręcz relaksujący.

Na czym polega hydrodermabrazja?

Hydrodermabrazja jest zabiegiem wykonywanym przez kosmetologa. Poprzedza ją konsultacja, której celem jest wykluczenie przeciwwskazań. Po zakwalifikowaniu pacjenta do zabiegu kosmetolog przystępuje do procedury. Mikrodermabrazja wodna nie wymaga znieczulenia. Trwa około 30 minut. Wykonywana jest przy pomocy specjalnego urządzenia, wyposażonego w głowice ssące oraz głowice emitujące roztwór wodny pod odpowiednim ciśnieniem.

Hydrodermabrazja DermaClear to skuteczna metoda oczyszczania twarzy, z której skorzystasz w katowickiej Klinice Miracki. Składa się z trzech etapów:

 • Peeling wodny i oczyszczenie. Złuszczanie martwego naskórka przy pomocy roztworu wody i preparatu peelingującego, zawierającego alfa-hydroksykwasy (AHA). Na tym etapie zostaje odsłonięta zdrowa powierzchnia skóry, gotowa do kolejnych procedur.
 • Ekstrakcja i nawilżenie. Strumień wody odblokowuje ujścia gruczołów łojowych i rozbija nawet najtrudniejsze zanieczyszczenia. Usunięcie niedoskonałości przy pomocy silnie ssącej głowicy. Skóra jest idealnie przygotowana do ostatniego etapu, czyli wchłonięcia substancji aktywnych.
 • Pielęgnacja i ochrona. Kosmetolog, posługując się obrotową końcówką, aplikuje odpowiednio dobrane preparaty odżywcze. Do wyboru są różnego rodzaju składniki aktywne o działaniu nawilżającym, odżywczym i przeciwutleniającym, dzięki którym skóra odzyskuje młodzieńczą kondycję.

Jakich efektów można się spodziewać po zabiegu DermaClear?

Celem mikrodermabrazji wodnej DermaClear jest rewitalizacja skóry twarzy, ale też innych obszarów – szyi, dekoltu czy dłoni. Zabieg sprawdza się w przypadku każdego typu skóry, również wrażliwej i naczynkowej. Efekty, jakich można spodziewać się po hydrodermabrazji to m.in.:

 • oczyszczenie porów,
 • usunięcie martwych komórek naskórka,
 • likwidacja suchych „skórek”,
 • likwidacja zaskórników oraz innych zanieczyszczeń,
 • regulacja wydzielania sebum,
 • redukcja przebarwień,
 • spłycenie drobnych zmarszczek,
 • wzmocnienie bariery ochronnej naskórka,
 • nawilżenie skóry,
 • ujędrnienie skóry.

Największą zaletą zabiegu DermaClear są jego błyskawiczne efekty, dlatego często nazywany jest zabiegiem bankietowym. Już po jednym zabiegu można zaobserwować spektakularną poprawę kondycji skóry. Z tego względu wiele osób decyduje się na jego wykonanie „na ostatnią chwilę” przed ważnym wydarzeniem, np. przed ślubem. Specjaliści zalecają jednak wykonanie serii zabiegów, dzięki czemu można znacząco poprawić kondycję skóry.

Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej o mikrodermabrazji wodnej, skontaktuj się ze specjalistami z katowickiej Kliniki Miracki

Dodatkowo zapraszamy na zabiegi odmładzające takie jak botoks, mezoterapia osoczem bogatopłytkowym czy terapie komórkami macierzystymi: https://mirackiclinic.com/

Share: