Biznes

Mycie budynków pozwala przywrócić je do dawnej świetności. Dlaczego powinniśmy wykonywać je regularnie

Czy wiesz, ze brud to największy nieprzyjaciel Twojego budynku? Przyczynia się do powolnego zanieczyszczenia ścian, a co za tym idzie tworzy podłoże do powstawania mchów, porostów a w wilgotnych warunkach nawet glonów. Czysta ściana ma dobre właściwości ochronne – tynki silikonowe doskonale odpierają wodę i wilgoć, lecz gdy są zabrudzone woda nieuchronnie osadza się na brudnej warstwie. Mogą pojawiać się zacieki, naloty sadzy lub spalin. Zima wraz z brudnym śniegiem przynosi osad który może nawarstwić się na ścianach i dachach.

 

Problem nawarstwiania się brudu jest poważny, szczególnie jeśli zaniedba się oczyszczanie ścian przez kilka lat. Wieloletnie zanieczyszczenia mogą uszkodzić strukturę ochronną materiałów budowlanych – zniszczyć miejscami politurę dachówki, wejść wewnątrz tynku lub w inne struktury. Przyczynią się do odbarwień, co w połączeniu z sączącą wodą deszczową stale rzeźbi nieatrakcyjne kształty na powierzchniach. Większe problemy spotykają budynki umiejscowione w dużych miastach – tam do zguby estetycznej przyczyniają się jeszcze spaliny, opary i zanieczyszczenia z kominów, a nawet fabryk. Narażone są na to szczególnie budynki z elementami kamiennymi – wykonane np. z piaskowca, cegły, czy kamieni dekoracyjnych. Bowiem kamień chłonie brud niczym gąbka.

Aby uchronić się przed trwałymi skutkami działania zanieczyszczeń należy zlecić mycie elewacji. Jest to usługa która wykonywana cyklicznie pozwala zmyć brud do zera – elewacja budynku, dach lub elementy dekoracyjne pozostaną czyste jak podczas wybudowania. Taki zabieg z pewnością przyczyni się do zminimalizowania kosztów przyszłego remontu zewnętrznego.

Czyszczenie ścian jest szczególnie istotne w konserwacji budynków. Mycie jest bezinwazyjne dla powierzchni o ile wybiera się odpowiednią metodę działania. Wskazana przez nas firma SCO CLEAN UP wykonuje swoją pracę profesjonalnie – doradzając klientowi oraz dostosowując sprzęt do warunków pracy.

 

 

 

Share: