Dom i Wnętrze

Nowoczesne tarasole w zasięgu ręki

Czy z tarasu możemy korzystać również jesienią? Okazuje się, że tak – konieczne jest jedynie wybranie odpowiednich mebli, pokrowców oraz dodatków, które uchronią nas przed przypadkowymi opadami. Wśród licznych propozycji warto zastanowić się nad nowoczesnymi tarasolami. Konstrukcje te są coraz chętniej wybierane na polskich tarasach. Co warto o nich wiedzieć?

Tarasola odpowiednia na polskie warunki

Nowoczesne zadaszenie tarasu, czyli tarasola, to konstrukcja o wysokiej odporności na zmienne warunki atmosferyczne, jak również niezwykle piękna i estetyczna. Tworzona z wysokiej jakości tworzyw takich jak profile aluminiowe malowane proszkowo, może oprzeć się podmuchom wiatru do 120 km/h. Profile tworzą szkielet tarasoli – są one dostępne w różnych odcieniach i kolorach, przez co każdy może dobrać kolor konstrukcji do własnych oczekiwań.

Jak tworzone są dachy tarasoli? Szyte są one z kilkuwarstwowych tkanin poliestrowych, nierzadko powleczonych również warstwą poliuretanu. Poliester jest wysoce odporny na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie, wnikanie brudu, wilgoci. Ze względu na swoją strukturę nie chłonie pyłów. Drugim rodzajem zadaszenia jest dach lamelowy, wykonany z obracających się, aluminiowych profili. W obu przypadkach tworzywa są wysoce odporne na zmienne warunki atmosferyczne i przystosowane do polskich warunków pogodowych. Dachy tarasoli nie nagrzewają się od słońca, co gwarantuje przyjemny chłód dla osób korzystających z ich cienia. Interesujące propozycje tarasoli znajdziemy na stronie tarasola.pl.

 

W poszukiwaniu inspiracji na piękny taras

Interesujące propozycje tarasoli na taras znajdziemy wprost u producentów. Prezentowane przez nich aranżacje możemy dokładnie skopiować wykorzystując elementy dostępne w ich sklepach. Dzięki takim wskazówkom stworzenie wspaniałego miejsca wypoczynkowego przy domu będzie drobnostką!

 

Share: