Dom i Wnętrze

Jakie nowoczesne zadaszenie tarasu warto wybrać?

Nowoczesne zadaszenie tarasu to bardzo dobry i funkcjonalny wybór na nasze ogrody. Takie konstrukcje budowlane można postawić również na tarasach wielkich apartamentów. Warto poznać ich podział ze względu na samą konstrukcję budowlaną.

Nowoczesne zadaszenie tarasu z poliwęglanu

Jest to bardzo często wybierana forma zadaszenia, ponieważ nie powoduje zbyt mocnego zaciemnienia strefy wypoczynkowej. Wybierając takie nowoczesne zadaszenie tarasu warto postawić na płyty z poliwęglanu, które swoim wyglądem imitują szkło. Dzięki temu wrażenia estetyczne będą jeszcze większe. Zanim jednak takie płyty wystawimy na mocne działanie promieni słonecznych musimy być pewni tego, że są one odpowiednio zaimpregnowane lub też musimy to wykonać samodzielnie. Stawiając na poliwęglan musimy również podjąć decyzję odnośnie jego rodzajów. Płyty poliwęglanowe dzieli się na lite oraz kryte.

Drewniane zadaszenia tarasowe

Nowoczesne zadaszenie tarasu z drewna są również bardzo często wybierane w przypadku domów tradycyjnych, klasycznych. Są to konstrukcje budowlane, których kolor może być różny dzięki temu, że belki drewna można pomalować na dowolny kolor. Przy czym nie zapominajmy, że i one muszą być zaimpregnowane w odpowiedni sposób przed działaniem promieni UV oraz innymi warunkami atmosferycznymi. Dodatkowo należy systematycznie wykonywać takie powtórnie impregnacje, dzięki czemu drewno nie traci na swojej jakości. Takie rozwiązanie warto stosować, jeżeli chcemy pomyśleć o dodatkowym dachu przy naszym budynku.

Share: