Dom i Wnętrze

Nowoczesny parasol ogrodowy – jaki wybrać?

Decydując się na stworzenie wygodnego miejsca wypoczynkowego na tarasie zazwyczaj skupiamy się na meblach. Maja być wygodne, eleganckie, modne. Znacznie rzadziej zastanawiamy się w jaki sposób uchronić się przed promieniowaniem słonecznym. To ważny aspekt, mający wpływ nie tylko na nasz komfort, ale i zdrowie. Co proponują nam producenci?

Funkcjonalne parasole ogrodowe przy domu

Nowoczesne parasole ogrodowe znacząco różnią się od produktów oferowanych 10-15 lat temu. Dzisiaj istotne są nie tylko ich parametry techniczne, ale i doskonały wygląd. Parasol ogrodowy ma służyć ochronie przed słońcem, deszczem, ale i funkcjonalne uzupełniać przestrzeń. Projektanci dołożyli wszelkich starań, aby oferowane parasole ogrodowe zachwycały wyglądem.

Z jakich materiałów tworzy się parasole ogrodowe?

Stelaże parasoli wykonywane są z antykorozyjnego aluminium opartego na ruchomej stopie. Zastosowanie aluminium pozwoliło na znaczne zmniejszenie wagi całego parasola. Ruchoma stopa pozwala na rotowanie stelaża o 360 stopni – dzięki temu nie ma konieczności przestawiania całej konstrukcji. Czasze parasoli ogrodowych tworzone są z tkanin poliestrowych o grubych splotach. Ich powierzchnia pokrywana jest warstwą poliuretanu. Takie połączenie sprawia, że tkanina jest odporna nie tylko na silne promieniowanie UV, ale również na wilgoć. Użytkownicy mogą więc cieszyć się bliskością natury bez względu na pogodę. O prawidłową pozycję tkaniny dbają sprężyny naciągowe, które amortyzują silniejsze podmuchy wiatru.

Czasza parasola może być odchylana w jednej lub w dwóch płaszczyznach. Dzięki temu możliwe jest płynna zmiana jej ustawienia i lepsze dopasowanie kąta padania cienia. W dostępnych modelach zauważymy czasze kwadratowe, prostokątne i okrągłe.

 

 

 

Share: