Ogród różany

Kto z nas nie uwielbia różanego zapachu? Tej delikatności, która unosi się w powietrzu i nie pozwala się porównać z niczym innym. Kto z nas nie lubi podziwiać kształtu róż i ich koloru? Róże pięknie prezentują się w każdej postaci. Zarówno w formie bukietu wręczanego na najróżniejsze okazje (także te miłosne), jak i w wazonie jako główna dekoracja każdego pomieszczenia, no i oczywiście w ogrodzie.

Rodzaje róż

Jakie róże posadzić w ogrodzie? Zależy to m. in. od tego, jak zorganizujemy przestrzeń. Czy wolimy formy niskie i dążymy do stworzenia czegoś w rodzaju różanego pola, czy też chcemy, żeby róże oplotły budynek czy płot. W pierwszym przypadku idealne okażą się róże miniaturowe bądź rabatowe, w drugim – róże pnące. Jeśli zależy nam na okazałości samych kwiatów, to wybierzmy róże wielkokwiatowe.

Róże pnące czy parkowe stworzą po prostu zaczarowany ogród, jakby od strony architektonicznej. Idealnie zbudują ogrodową pergolę, altankę, patio. W takim miejscu warto się rozgościć, na przykład urządzając kącik kawowy, w którym ustawimy krzesła ogrodowe na patio.

Widowiskowo zaprezentują się także róże pienne, gdy potraktujemy je jako soliter lub stworzymy z nich rodzaj różanego zagajnika. Róże dają nam naprawdę szerokie pole do popisu. Jeśli dodamy do tego bogactwo kolorów, wówczas możemy tworzyć do woli różane cudeńka wokół altanki, przy tarasie czy nawet na parkanie. Stylowym dopełnieniem takich kompozycji będą meble ogrodowe Oltre. Wyobraźmy sobie białe róże, rabatowe czy pnące, a obok biały komplet wypoczynkowy z technorattanu. Tak właśnie konstruuje się elegancja i piękno.

W symbolicznym ogrodzie

Oprócz tych wszystkich doznań zmysłowych, które pochodzą od róż, mamy jeszcze mnóstwo symbolicznych sensów różanych, które warto odczytywać także w naszych ogrodach. Przecież róże to symbole miłości. Stworzą poetycką ramę na przykład dla romantycznej kolacji we dwoje.

Share:
ko.com gscooper.com meirovitz.com