Dom i Wnętrze

Oryginalne meble kuchenne – najnowsze trendy

Wybierając meble kuchenne, zwracamy uwagę przede wszystkim na wygląd i estetykę, znacznie mniej czasu poświęcając trwałość zastosowanych rozwiązań. To błąd. Współcześnie meble kuchenne tworzone są z dbałością zarówno o nowoczesny wygląd, jak i tworzywa i materiały. Jakie meble kuchenne wybrać?

Kuchnie lakierowane i laminowane

Wśród najchętniej wybieranych mebli kuchennych królują meble laminowane i lakierowane. Gładkie i eleganckie powierzchnie frontów dostępne są w pełnej palecie barw. Dodatkowo warto wspomnieć, że meble takie tworzone są z płyt meblowych o wysokiej odporności na uszkodzenia, ścieranie, wnikanie brudu. Meble lakierowane idealnie wpisują się w nowoczesne trendy i pomogą wykreować funkcjonalną kuchnię, zarówno w małych, jak i większych pomieszczeniach. Nowoczesne meble tworzą zwarte bryły meblowe, najczęściej w kompletach znaleźć można elementy pod zabudowę, które ukryją lodówkę, piekarnik.

Kuchnie klasyczne – ponadczasowe piękno

Nowoczesne meble to nie jedyny pomysł na kuchnie – meble dostępne są w wielu odsłonach, co pozwoli na wykreowanie idealnej przestrzeni, dopasowanej do danych potrzeb. Jednym z najchętniej wybieranych trendów są kuchnie klasyczne. Komplety mebli klasycznych łączą wzornictwo w stylu retro oraz nowoczesne rozwiązania. Meble takie dekorowane są frezami, eleganckimi uchwytami, przeszkleniami ze szprosami. Klasyczne zestawy meblowe niczym nie ustępują w funkcjonalności kompletom nowoczesnym. Szeroki wybór elementów pozwoli na wykreowanie wnętrza dopasowanego do potrzeb.

Meble z dekorami imitującymi drewno

Dużym zainteresowaniem cieszą się także meble, których fronty zdobione są dekorami imitującymi naturalne drewno. Kuchnie takie świetnie wpisują się w styl loftowy czy skandynawski, nadają przestrzeni oryginalnego charakteru.

Share: