Ciekawe

Platformy e-learningowe – czy to dobry sposób na naukę?

Platformy e-learningowe – czy to dobry sposób na naukę?

Coraz więcej osób przyłącza się jako użytkownicy do platform e-learningowych. Mówią oni, że to nowoczesny sposób na rozszerzanie wiedzy w konkretnych dziedzinach. Czy faktycznie platformy takie to przyszłość dla osób chcących się dokształcać? Co proponują?

Platformy e-learningowe to portale internetowe, skierowane przede wszystkim do osób dorosłych, pragnących zapoznać się z możliwościami najbardziej popularnych programów komputerowych, takich jak Revit, Sketchup, Archicad czy Inventor, o którym poczytać można na stronie cgwisdom.pl/kursy-wideo/inventor. Zazwyczaj powodem na zarejestrowanie się na platformie jest konieczność poznania konkretnych programów lub też chęć samodzielnej nauki, poza obowiązkami zawodowymi.

Dlaczego platformy są tak popularne?

Osoby korzystające z platform podkreślają przede wszystkim dostępność tego rodzaju rozwiązań – nie ma konieczności wychodzenia z domu: wystarczy komputer i dostęp do Internetu. Dzięki możliwości korzystania z materiałów udostępnionych przez platformy również offline użytkownicy samodzielnie ustalają czas nauki, bez konieczności bycia połączonym z siecią. Drugim, niezwykle istotnym zagadnieniem są ceny oferowane przez platformy – cena pojedynczego kursu jest znacznie niższa niż te, proponowane przez inne placówki szkoleniowe. Z pewnością zaletą jest także to, że wszystkie kursy wideo prowadzone są w języku polskim, co znacznie ułatwia zrozumienie konkretnych zagadnień.

Jak korzystać z platform?

Aby móc korzystać z materiałów zgromadzonych na platformach e-learningowych konieczne jest zarejestrowanie się jako użytkownik. W tym celu konieczne jest wypełnienie formularza rejestracyjnego i podanie swoich danych (imię, nazwisko, adres email). Aktywacja konta nastąpi wraz z kliknięciem w link aktywacyjny, który otrzymamy mailem. Od tego momentu możemy rozpocząć korzystanie z zasobów platformy.

Share: