Zdrowie i Uroda

Podgrzybki marynowane w occie- potrawy

Zdarza się nieraz, że od babć, czy dziadków czy innych osób w rodzinie, pasjonujących się grzybobraniem dostajemy w prezencie grzyby marynowane. Szczególnie często są to podgrzybki marynowane w occie. Powstaje jednak pytanie- co z nimi zrobić? Na to pytanie odpowie poniższy artykuł.

Szybkie posiłki

Przede wszystkim należy zaznaczyć, że takie podgrzybki marynowane w occie świetnie nadają się do wykonania szybkich posiłków. Przede wszystkim zaś obiadu. W jaki sposób? Każdy z nas czasami nie ma czasu albo przygotowywać obiadu albo też wpada do domu na chwilę i chce szybko przegryźć coś ciepłego. W takich sytuacjach najlepiej jest ugotować ziemniaki, dodać do nich trochę masła i grzyby marynowane i koniec! Tym pysznym daniem pochodzącym z Ukrainy szybko i dobrze się najemy.

Następnie warto zauważyć, że takie podgrzybki świetnie też pasują także do śniadania i szybkich przekąsek. Przede wszystkim można dodać je do jajecznicy. Ponadto zamiast klasycznej kanapki możemy pogryźć właśnie takie marynowane grzyby z szynką.

Na kolację ze znajomymi

Co ciekawe nawet podczas przygotowywania kolacji dla znajomych znajdziemy zastosowanie takich podgrzybków marynowanych w occie. Przede wszystkim zatem można z nich przyrządzić sos tatarski, który jest doskonały jako farsz do jajek.

Innym pomysłem są sałatki. Grzyby marynowane można na pewno dodać do klasycznej sałatki warzywnej. Wzmocnimy w ten sposób jej smak. Ponadto można również wykonać sałatkę z grzybami, orzechami włoskimi i śledziami albo z fasolką, jabłkiem i pietruszką. Odpowiednie przepisy znajdziemy bez problemu w internecie.

Jako dodatek do wielu potraw

Na koniec warto dodać, że podgrzybki marynowane w occie nadają się po prostu jako dodatek do bardzo wielu, gotowanych na co dzień potraw. A zatem można je wkroić do farszu do pierogów, do sosu, lecza i wielu innych dań.

Co więcej- nie można zapominać, że marynowane podgrzybki nadają się także tak po prostu do podgryzania. Bez wątpienia jeśli umieścimy w lodówce otwarty słoik takich grzybków, odkryjemy bardzo szybko, że cała jego zawartość zniknęła, bo ktoś z rodziny miał akurat „ochotę na coś słonego i kwaśnego”.

podgrzybki marynowane w occie znaleźć można w Sklepie Vitapol

Share: