Pośrednictwo kredytowe – zbędny koszt czy opłacalna inwestycja?
Pośrednik kredytowy ma wspomóc pożyczkobiorców w odpowiednim i prawidłowym otrzymaniu konkretnego rodzaju finansowania. Jego celem jest przeprowadzenie przez cały etap pozyskania kredytu lub otrzymania pożyczki oraz wybór optymalnego i najkorzystniejszego rozwiązania dla pożyczkobiorcy. Pośrednik kredytowy powinien być oparciem i pomocą w wyjaśnieniu wszystkich szczegółowych i zawiłych regulaminów, wynikających z zaciągania zobowiązań kredytowych. Jak patrzeć na pośrednictwo kredytowe, kiedy brakuje budżetu do opłacenia pomocy konsultanta finansowego? Dlaczego rola pośrednika może okazać się istotna, gdy chcemy uniknąć pochopnego wyboru pożyczki samodzielnie?
Czym jest pośrednictwo kredytowe?
Pośrednictwo kredytowe (oferuje je np. https://wtfpoznan.pl/) to usługa doboru kredytów, pożyczek, dotacji, ubezpieczeń i chwilówek. Dzięki pośrednictwu udzielane jest wsparcie i pomoc przy pozyskaniu finansów na spłatę długów, chwilowy zastrzyk gotówki, a także na pozyskanie dotacji na rozwój działalności lub własnych pomysłów. Pośrednictwo kredytowe nie jest skupione na jednym banku, a na wielu instytucjach, które oferują środki finansowe na różne cele. Pomocnym aspektem pośrednictwa kredytowego, jest możliwość pozyskania dodatkowych pieniędzy, czasami nawet nie wychodząc z domu. Pośrednictwo kredytowe ma odciążyć pożyczkobiorców i uchronić przed ewentualnym wpadnięciem w spiralę długów lub zapożyczenie się na produkty finansowe, które mogą spowodować trwały uszczerbek na jakości życia osoby poszukującej chwilowej pomocy finansowej.
Rola pośrednika kredytowego
Pośrednik kredytowy ma pomóc zabezpieczyć przyszłość osoby poszukującej pieniędzy, wesprzeć w doborze i wysokości wsparcia finansowego, oraz zaoszczędzić ogromną ilość czasu, związanego z samodzielnym poszukiwaniem funduszy przez pożyczkobiorcę. Pośrednik finansowy może jako pełnomocnik (w imieniu pożyczkobiorcy), ubiegać się o kredyt w dowolnym banku lub produkt kredytowy w instytucjach pozabankowych (czyli parabankach). Jest od tego, aby przeglądać oferty chwilówek i w sposób legalny, móc pozyskać środki od prywatnych pożyczkodawców. Jako osoba, powinien cechować się wysokimi kwalifikacjami zawodowymi i potwierdzeniem swoich umiejętności w przygotowaniu spersonalizowanych ofert dla klientów. Powinien być także osobą godną zaufania, aby pożyczkobiorca miał pewność, że powierzone zadanie zostanie wykonane w odpowiedni sposób. Musi cenić prywatność swoich klientów i potrafić ich wysłuchać – jeżeli problem finansowy u klientów, wziął się przez osoby trzecie. Tylko dzięki temu, może zaoferować finansowanie pożyczkobiorcy, na rzecz pokrycia ewentualnych. Pośrednicy jako specjaliści w swojej branży, mają w rękach nie tylko finanse, ale całe ludzkie plany i życiorysy. Tylko osoby, które to w pełni rozumieją, mogą uznawać się za najlepszych pośredników kredytowych w swoim zawodzie.
Jaką ofertę kredytową i ubezpieczeniową może zaproponować pośrednictwo kredytowe?
Specjalista od rynku kredytowego dobiera i dostosowuje ofertę do warunków życiowych i możliwości pożyczkobiorcy, skracając czas oczekiwania i informując o ewentualnych zagrożeniach, które mogą wyniknąć z podpisania tej, a nie innej umowy kredytobiorczej. Pośrednictwo kredytowe wspomaga też ubieganie się o kredyt w walucie obcej lub pomaga dobrać odpowiednie ubezpieczenie, oferując produkty ubezpieczeniowe na życie (własne lub członków rodziny), emerytury z ulgą podatkową, świadczenia wypadkowego NNW, ubezpieczenia samochodu OC, AC i NNW, a także ubezpieczenia domu, mieszkania lub OC zarządcy nieruchomości. Ponadto pośrednik może zająć się uzyskaniem ubezpieczenia dla firm, floty, OC zawodu, ochrony prawnej i utrzymania przychodu w gorszych miesiącach prosperowania działalności. A kiedy kwestia dotyczy upraw rolnych, do zadań pośrednictwa, należy dobór OC dla rolnika i ubezpieczenie maszyn, budynków i płodów rolnych.