Ciekawe

Jaki program do grafiki 3D wybrać?

Dziś, projektowanie graficzne jest jedną z najbardziej prężnie rozwijających się dziedzin. Trudno byłoby wyobrazić sobie tej czynności bez modelowania 3D. Jest ono wykorzystywane bowiem przy wielu projektach. Gdy przyswoimy tą czynność, możemy liczyć na dobrze płatną pracę. Tylko jaki program do grafiki 3D wybrać i jak nauczyć się jej projektowania? Na to pytanie postaramy się odpowiedzieć w treści tego artykułu.

 

Modelowanie 3D – jaki program do grafiki 3D wybrać?

Zastanawiając się nad tym, jaki program do grafiki 3D wybrać musimy zastanowić się nad tym, czego od niego oczekujemy. Istnieją bowiem programy, które są w 100% darmowe i one świetnie sprawdzają się podczas nauki – nie musimy bowiem inwestować ogromnych ilości pieniędzy po to, aby móc z danych programów korzystać w pełni legalnie. Jaki program do grafiki 3D wybrać? Zapraszamy do naszego zestawienia!

– 3D Crafter – intuicyjny program do animacji 3D oraz grafiki, działa na platformie Windows (z pomocą dostępnych w programie brył można tworzyć bardziej skomplikowane modele);

– AutoDesk 123D – dla początkujących użytkowników może okazać się zbyt skomplikowany (jest dostępny w wersji na Windowsa, OS X, jak i w formie aplikacji mobilnych).

– Daz Studio – niewątpliwym atutem programu jest renderowanie modeli w czasie rzeczywistym, co jest stosunkowo rzadkie.

 

O czym należy pamiętać decydując się na naukę modelowania 3D?

Chcąc nauczyć się modelowania 3D, należy pamiętać o tym, że jak każda nowa umiejętność, wymaga czasu i ćwiczeń. Tylko jeśli wykażemy się cierpliwością i zaangażowaniem, nauczymy się tej trudnej czynności.

 

 

 

Share:
awiepiszczy.com.pl den.com.pl ikotka.com