Ciekawe

Schronisko, czy hotel? Urlop w górach

Urlop w górach zasadniczo różni się od tego spędzanego nad morzem. Nikogo nie ogranicza jedna aktywność, polegająca na leżeniu na słońcu, ale możliwe jest spędzanie wolnego czasu na najróżniejsze sposoby. W grę wchodzi jeżdżenie na nartach, zwiedzanie miast, czy też przemierzanie górskich szlaków, którymi usiane są całe góry. Dodatkowo jakby tych atrakcji było mało, możliwe jest wybranie nieco ciekawszego nocowania niż zwykłego hotelu w mieście.

Nocowanie w schronisku górskim

Jedną z najlepszych atrakcji górskich jest możliwość spędzenia nawet całego urlopu w jednym górskim schronisku, który swoim charakterem znacznie odbiega od tego, co można spotkać w hotelach.Nie ma tu wykwintnych dań, obsługi hotelowej, czy często nawet bieżącej ciepłej wody I choć turyści jak tylko mogą, wyszukują w internecie tanie noclegi Wisła lub zakopane, to z pewnością nie myślą, że zakopane lub wisla noclegi mogą mieć aż tak oszczędne w udogodnienia.Dlaczego zatem kolejka chętnych na tanie spędzanie urlopu nie maleje? Ponieważ wysoka cena nie jest najwyższym wyznacznikiem dobrej zabawy, a tanie noclegi w górach nie zawsze są wyznacznikiem kiepskiej jakości usług. Nocowanie w schronisku wiąże się z niezapomnianymi wrażeniami i niesamowitą atmosferą tego miejsca, którą można pokochać po kilku minutach od wejścia po ciężkiej górskiej podróży.

Nocowanie w hotelu

Nie każdemu jednak tanie noclegi w górach odpowiadają i zdecydowanie bardziej wolą poszukać nieco droższych hoteli w miastach. Nie oznacza to, jednak, że hotel musi być od razu wydatkiem kilkutysięcznym. Da się bez najmniejszego problemu znaleźć ogłoszenia o treści tanie noclegi Wisła lub zakopane. I choć wisla noclegi naprawdę ma tanie, to i tak poziom udogodnień będzie w nich znaczącą większy i na lepszym poziomie niż w górskim schronisku. W hotelu będą się znajdowały pojedyncze pokoje, a nie duże wieloosobowe jak w schronisku. Będzie również restauracja, a nie zwykła kuchnia.Czy jednak jest to miejsce, które koniecznie trzeba wybrać jako odpoczynek? Niekoniecznie, ponieważ zarówno hotel, jak i schronisko mają pewne zalety i nie da się ukryć, swój własny styl i urok. Dlatego też przed podjęciem decyzji o wybraniu jednego z nich, trzeba by najpierw zadać sobie pytanie, czy woli się spokój i ciszę, czy może nieco szaleństwa, bo tego na pewno w schronisku nie zabraknie.

Share: