Ciekawe

Ślub i wesele w rozsądnej cenie – czy to możliwe?

Ślub i wesele w rozsądnej cenie – czy to możliwe?

Przyjęło się w polskiej tradycji, że śluby i wesela muszą odbywać się „na bogato” – dotyczy to nie tylko strojów pary młodej, ale przyjęcia weselnego, atrakcji podczas jego trwania. W szaleństwie przygotowań niejednokrotnie przekraczamy założony budżet, tłumacząc się jednak przed sobą, że taka impreza to tylko raz w życiu. Warto przemyśleć kosztorys przed realizacją planu i przekonać się, że wydana kwota może być zdecydowanie niższa!

Sala w dobrej cenie – nie musisz przepłacać!

Jednym z największych wydatków podczas organizacji wesela jest bez wątpienia zarezerwowanie sali. Oczywiście sama rezerwacja łączy się z określeniem ilości gości i „talerzyków” na stole. Musimy także wybrać odpowiednie menu (zazwyczaj managerowie hoteli i restauracji dają nam do wyboru kilka). Podczas szukania idealnego miejsca na wesele zwracajmy uwagę na otoczenie – wiele osób szuka restauracji i sal w centrum miasta. Z pewnością wiążą się one z dużym splendorem, jednak pamiętajmy, że lokalizacja w centrum to także korki, hałas oraz… znacznie zawyżone ceny! Znacznie lepszym pomysłem jest znalezienie sali z dala od centrum miasta – sala weselna pod Warszawą, np. w okolicach Jachranki, jest znacznie tańsza, a wielokrotnie zdarza się, że managerowie mogą zaoferować nam znacznie więcej! Sala położona blisko lasu czy nad jeziorem to dodatkowy profit – od razu można zorganizować krótką sesję ślubną w pięknych okolicznościach przyrody! Jednym z ciekawszych miejsc do organizacji wesela jest Windsor Hotel – ofertę znajdziemy na stronie windsorhotel.pl.

Z czego możemy zrezygnować podczas organizacji wesela?

Szukając szansy na cięcie kosztów z pewnością możemy zrezygnować z kapeli na rzecz znacznie tańszego DJ-a. Zazwyczaj jest on również konferansjerem. Warto wiedzieć, że wesela organizowanie w dni poza sobotą również są znacznie tańsze!

Share: