Ciekawe

Solidny kask na konia i inne elementy stroju jeździeckiego – wygoda i bezpieczeństwo

Każda osoba, która kiedykolwiek siedziała w siodle z pewnością potwierdzi, że jeździectwo jest wymagającym sportem. Aby zapewnić sobie komfort i bezpieczeństwo podczas treningów, należy zaopatrzyć się w stosowny strój oraz kask na konia. Jakie elementy powinny obowiązkowo znaleźć się w szafie zapalonego jeźdźca? Sprawdź!

Podstawa stroju – solidny kask na konia

Najważniejszym elementem stroju każdego profesjonalisty i amatora zaczynającego swoją przygodę z jeździectwem jest kask na konia. Solidne nakrycie głowy wykonane przeważnie z poliwęglanu wyposażone jest w system regulacji pozwalający na dopasowanie go do obwodu głowy. Nowoczesny kask na konia jest solidny, a zarazem lekki. Jego wnętrze wyłożone jest gąbczastym wkładem wchłaniającym pot i amortyzującym wstrząsy. Nos chroniony jest przez niewielki, bardziej elastyczny daszek. Ważnem elementem konstrukcyjnym kasku są wywietrzniki zapewniające optymalną cyrkulację powietrza, dzięki czemu głowa nie przegrzewa się podczas jazdy w upalne dni.

Bryczesy

Bryczesy są miękkimi, elastycznymi spodniami dedykowanymi jeźdźcom. Szyte są przeważnie z materiału łączącego w sobie włókna  poliestru, wiskozy i elastanu. W przeciwieństwie do klasycznych legginsów czy spodni, bryczesy nie mają szwów po wewnętrznej stronie, dzięki czemu nie obcierają. Posiadają wzmacnianą część zwiększającą przyczepność (lej częściowy lub pełny). Dostępne są w wariancie zimowym oraz letnim.

Odpowiednie obuwie

Jakie buty najlepiej sprawdzą się podczas jazdy konnej? Oczywiście sztyblety albo oficerki! Wąskie buty z podeszwą z niewielkim obcasikiem mierzącym 1-2 cm nie będą wyślizgiwać się ze strzemion.

Dodatkowe elementy

W sklepach jeździeckich znajdziesz szereg dodatków, które mają zwiększyć komfort podczas jazdy. Znaczna część z nich produkowana jest z myślą o osobach regularnie trenujących i zawodowcach. Wśród nich wymienić możemy kamizelki ochronne, kurtki i płaszcze, czapsy, ostrogi, odzież konkursową.

 

Share: