Biznes

Co sprawia, że mieszkanie w Legnicy to dobra lokata kapitału?

Legnica jest trzecim co do wielkości miastem na terenie Dolnego Sląska. Leży około 80 km na zachód od Wrocławia i zajmuje powierzchnię około 56 km2. Miasto zamieszkuje ponad 100 tysięcy osób, a każdego roku kolejne osoby przeprowadzają się do Legnicy. Dlaczego warto kupić mieszkanie pod inwestycję w tym pięknym i spokojnym mieście?

Miasto z przyszłością

Najdroższe nieruchomości mieszkalne na Dolnym Śląsku znajdują się we Wrocławiu. Stolica województwa dolnośląskiego przyciąga tysiące studentów oraz daje zatrudnienie mieszkańcom miasta oraz okolicznych miejscowości. Legnica jest znacznie mniejsza niż Wrocław, jednak również w niej bez trudu można znaleźć zatrudnienie.

Legnicki Park Technologiczny i Legnicka Specjalna Strefa Ekonomiczna dają zatrudnienie tysiącom mieszkańców miasteczka, dzięki czemu bezrobocie na terenie Legnicy należy do najniższych w województwie. Miasto daje perspektywy na przyszłość dla inżynierów, wykwalifikowanych pracowników fizycznych, a nawet osób bez wykształcenia, które coraz częściej zastanawiają się nad kupnem mieszkania w Legnicy.

Niedrogie nieruchomości dla każdego

Większość mieszkań na sprzedaż w Legnicy to mieszkania z rynku wtórnego. Deweloperzy decydują się w tym rejonie głównie na budowę domów jednorodzinnych na obszarach podmiejskich, rezygnując z budowy bloków. Osoby, które interesuje kupno nieruchomości w Legnicy, mogą znaleźć atrakcyjne lokum w cenie rozpoczynającej się już od 2000 złotych za metr kwadratowy. Jest to cena prawie trzykrotnie niższa niż w stolicy województwa.

Niskie bezrobocie, nowo powstające przedsiębiorstwa produkcyjne oraz rodzinna atmosfera Legnicy sprawiają, że wiele osób poszukuje w niej nie tylko mieszkania do kupienia, ale i lokalu na wynajem. Inwestorzy zauważyli ten trend i coraz częściej wybierają legnickie mieszkania jako lokatę dla posiadanego kapitału. Szacuje się, że już za kilka lat nieruchomość kupiona w Legnicy może przynieść nawet 10-20% zysku, co jest wynikiem porównywalnym do zysku z nieruchomości zlokalizowanych we Wrocławiu.

Artykuł powstał we współpracy z firmą Modernbud

Share: