Dom i Wnętrze

Tanie domy z drewna całoroczne: dlaczego warto je wybrać?

Domy z drewna o konstrukcji szkieletowej są niezwykle popularne na terenie Szwecji. Technologia ta jest bardzo popularna również w Kanadzie. Bardzo powoli domy drewniane o konstrukcji szkieletowej stają się popularne również w Polsce. Dlaczego tanie domy z drewna całoroczne zasługują na uwagę?

 

Zalety jakie mają tanie domy z drewna całoroczne?

Niska cena to nie jedyna zaleta drewnianych domów całorocznych o konstrukcji szkieletowej. Domy te popularnie nazywane są w naszym kraju kanadyjczykami. Na konstrukcję takiego domu składają się wykonane z drewna słupy i belki. Technologia szkieletowa ma tę zaletę, że przy sprzyjających warunkach pogodowych dom może zostać wybudowany także późną jesienią i zimą. Kolejnym plusem domów o konstrukcji szkieletowej jest to, że ich budowa trwa bardzo krótko. Najczęściej dom powstaje w okresie dwóch-czterech miesięcy. Wariantów domów oferowanych przez producenta jest kilka. To właśnie od tego, na jaki wariant inwestor się zdecyduje zależy czas trwania budowy domu. Inwestorzy mogą zdecydować się na dom oddawany w stanie surowym zamkniętym. Do wyboru mają także stan deweloperski.

 

Czy w domach szkieletowych nie jest zimno?

Wiele osób obawia się, że drewniany dom o konstrukcji szkieletowej całoroczny zimą będzie zimny. Są to nieuzasadnione obawy – wystarczy przyjrzeć się warunkom klimatycznym w Szwecji. Nawet w bardzo mroźne zimy są to domy, w których panuje bardzo wysoki komfort cieplny. Plusem drewnianych domów całorocznych o konstrukcji szkieletowej jest również to, że ich eksploatacja jest tania. Do tego w razie potrzeby dom może zostać w łatwy sposób przebudowany lub zmodernizowany. Cechą charakterystyczną domów, które oferuje firma Mawit jest funkcjonalny układ pomieszczeń. Domy wykonane są z drewna najwyższej jakości. Budowa domu może odbywać się bez ciężkiego sprzętu.

Share:
tarasy pergole https://beesafe.pl/porady/oc-dla-mlodego-kierowcy/ parasol ogrodowy grafit