Technologia

Transport magazynowanych towarów

Transport magazynowanych towarów

W dzisiejszych czasach gdy w profesjonalnych magazynach każdego dnia transportowane są towary o łącznej wadze przekraczającej tony, siła pracy rąk pracowników obsługi stała się niewystarczająca. Już nawet nie w każdym przypadku są wstanie sprostać potrzebom magazynowym klasyczne wózki paletowe ciągnięte przez pracowników. Dodatkowo wprowadzenie unormowań prawnych, które ograniczyły ciężar ciągniętego przez pracownika towaru załadowanego na wózku paletowym do wartości nie przekraczającej 450 kilogramów sprawiło, że większość profesjonalnych magazynów musi sięgnąć po bardziej zaawansowane pod wglądem technologicznym rozwiązania. Jednym z nich są paleciaki elektryczne.

Co to są paleciaki elektryczne?

Paleciaki elektryczne to urządzenia napędzane przez silniki elektryczne przeznaczone do transportu magazynowego. Najczęściej wykorzystywane są do tak zwanego bliskiego transportu. W ofercie sprzedaży dostępne są również modele doposażone w specjalną platformę przeznaczoną dla operatora, które dedykowane są do transportowania magazynowanych towarów na dalsze odległości.

Jakie mają zalety paleciaki elektryczne?

Paleciaki elektryczne dzięki specjalnej konstrukcji są niezwykle zwrotnymi i łatwymi w obsłudze transportowej urządzeniami. Ze względu na zróżnicowane potrzeby firm zajmujących się magazynowaniem towarów producenci tych nowoczesnych urządzeń oferuję w sprzedaży modele o zróżnicowanych parametrach. W zależności od aktualnych potrzeb magazynowych paleciaki elektryczne mogą różnić się siłą udźwigu, wysokością podnoszenia oraz prędkością jazdy. Modele różnią się od siebie również rodzajem zastosowanego silnika oraz wydajnością oraz sposobem doładowywania akumulatora.

Dzięki rozbudowanej ofercie paleciaków elektrycznych każdy magazyn może dokonać wyboru modelu urządzenia, które bez problemu sprosta transportowi przechowywanych towarów zarówno pod wglądem ich ciężaru, gabarytów a nawet częstotliwości z jaką muszą być transportowane.

Share: