Często jest tak, że trudno podjąć decyzję o tym, w co zainwestować wolne środki zaoszczędzone w trakcie wielu lat pracy. Jedną z bardziej pewnych inwestycji są grunty i nieruchomości inwestycyjne. Dowiedz się jak inwestować na tym rynku.

Czym są nieruchomości inwestycyjne?

Nieruchomości cieszą się dużym powodzeniem, niemniej jednak wciąż tak naprawdę mało osób zdaje sobie sprawę z tego, w jaki sposób odpowiednio inwestować swoje oszczędności w grunty lub budynki. Jest to rynek dość specyficzny, o czym można przekonać się w chwili, gdy nieco uważniej przyjrzeć się temu, co swoim inwestorom mogą zaoferować choćby takie propozycje jak nieruchomość inwestycyjna.

Nie wiesz, co tak naprawdę oznacza to pojęcie? Nie martw się, nie jesteś sam, podobnie ma bardzo duża liczba osób. Chodzi o to, że to nie będą tylko same grunty lub też mieszkania pod wynajem. Żeby coś było nieruchomością inwestycyjną musi przede wszystkim spełniać zupełnie inną funkcję. Chodzi mianowicie o to, że tym mianem określimy wszystkie nieruchomości, które nabywa się z myślą o stworzeniu zysku z tej inwestycji.

W grupie nieruchomości inwestycyjnych rozumianych w ten właśnie prawny sposób znajdą się zatem nie tylko lokale mieszkalne, ale także użytkowe jak biura bądź powierzchnie handlowe lub usługowe, a także hale czy puste place, na których na przykład tworzy się skład materiałów czy też zwykły parking. Chodzi więc zasadniczo o to, że ma to być nieruchomość z przeznaczeniem pod wynajem.

Dobry prawnik to podstawa

W związku z tym, co podkreślamy w tekście, naprawdę najważniejsze jest odpowiednie przygotowanie prawne. Jeśli znajdziesz jakieś atrakcyjne nieruchomości, musisz jak najszybciej skontaktować się z dobrym prawnikiem. Tylko w ten sposób możesz zabezpieczyć swoje interesy i sprawić, by zamierzona inwestycja w taki instrument jak nieruchomości inwestycyjne nie okazała się spektakularną klapą.

Prawnik przyda się nie tylko przy zakupie danej nieruchomości, ale także w trakcie dalszego jej wynajmowania. To właśnie prawnicy są odpowiedzialni za tworzenie aktów wynajmu w taki sposób, by obie strony znały z góry wszystkie warunki tego rodzaju kontraktów, bez względu na to, czy są one zawierane między firmami czy też osobami fizycznymi.

Artykuł powstał we współpracy z GTB Invest – nieruchomości komercyjne

Share: