Dom i Wnętrze

Włoskie inspiracje ogrodowe

Kultura włoska miała wielki wpływ na styl bycia innych społeczeństw szczególnie w epoce Renesansu. Wyjątkową rolę w historii sztuki odegrała chociażby twórczość Michała Anioła. Ceniona na całym świecie jest muzyka autorstwa włoskich kompozytorów, na czele z Antonio Vivaldim. Architekturę Wenecji powtarzano w różnych miastach na świecie. Ale nie tylko w ten sposób naśladujemy włoski świat.

Włoski styl bycia

W dzisiejszych czasach najchętniej naśladujemy włoski styl bycia. To cudownie lekkie i fantazyjne dolce vita. Bezpośrednim nawiązaniem do włoskich klimatów są na przykład wyjątkowe meble ogrodowe od Garden Space. Milano, Portofino, Venezia – nazwy mebli i zestawów przywołują piękne miejsca, których urodę możemy odtwarzać w naszych ogrodach. W ten oto sposób nawiążemy też do niepowtarzalnego stylu bycia, którego tak bardzo zazdrościmy pogodnym i szczęśliwym Włochom.

Włoska kompozycja

Jakie powinny być meble ogrodowe odwołujące się do włoskiego stylu? Proste, ale jednocześnie designerskie. Mające w sobie to coś wyróżniającego i szlachetnego. Kanapa z technorattanu, sofa, fotel, hamak, narożnik – powinny być wyrazem uniwersalnego piękna, które nie potrzebuje efektownych dodatków. Pewna skromność formalna w połączeniu z najlepszymi jakościowo materiałami – to zestawienie w stylu włoskim.

Poczuć się w ogrodzie jak we Włoszech

Włoskie wakacje tuż za progiem własnego domu? Można w pewien sposób zrealizować tę ideę, układając się wygodnie na komfortowym szezlongu lub popijając wino, siedząc w głębokim fotelu. Uda się spełnić takie plany, kiedy zaprosimy przyjaciół na wieczorne przyjęcie tarasowe. Ogrodowy stół zastawimy pysznościami, które sami przygotowaliśmy, i wszyscy razem będziemy się bawić do rana. Niczym nieskrępowana radość zagości w przestrzeni.

Share: