Ciekawe

Jak wybrać kije golfowe?

Aby wybrać odpowiednie kija golfowe trzeba przede wszystkim pod uwagę wziąć posiadane umiejętności i stopień zaawansowania. Potem pod tym kątem należy przeanalizować parametry wybranego sprzętu. Osoby, które dopiero rozpoczynają swoją przygodę z profesjonalnym golfem mogą w tym celu skonsultować się w profesjonalistą w tej dziedzinie np.

instruktorem gry w golfa czy tzw. clubfitterem. Przy tym trzeba pamiętać, że nie ma czegoś takiego jak uniwersalne kije golfowe, które pasowałyby każdemu zawodnikowi.

Jakie golfowe kije dla początkującego gracza?

Jeśli golf ma być jedynie sporadyczną rozrywką, do oczywiście największe znaczenie ma długość kija i jego cena. Amatorzy gry w golfa nie są tak naprawdę w stanie ocenić swojego stylu gry, tempa zdobywania nowych umiejętności czy potrzeb jakie niesie ze sobą ta dyscyplina sportu. Osoba początkująca w zasadzie i tak nie wykorzysta możliwości i udogodnień wynikających z posiadania markowych kijów golfowych. Pierwszy kij golfowy z czystym sumieniem można wybrać biorąc pod uwagę wzrost gracza oraz odległość między nadgarstkiem a ziemią w pozycji wyprostowanej, gdzie obie ręce są swobodnie opuszczone wzdłuż ciała.

O czym powinien wybierając kije golfowe pamiętać zaawansowany gracz?

W przypadku gracza doświadczonego znaczenie mają takie dane jak warunki fizyczne zawodnika, prędkość główki kija, odległość nadgarstka od ziemi, tempo swingu, rodzaj oraz grubość gripu, umiejętność posługiwania się dłuższymi ironami, długość i twardość shaftu,a także rodzaj główki kija. Przykładowo do doboru odpowiedniej twardości shaftu przydatna bywa analiza osiągów wykonana z użyciem dotychczasowego kija golfowego. To prosta, ale jednocześnie bardzo skuteczna metoda, która nie wymaga posiadania profesjonalnego sprzętu. W przypadku posiadania powtarzalnego swingu można określić jaka twardość shaftu będzie dla danego gracza najlepsza. Znaczenie ma to jaką odległość w czasie lotu przebyła piłka. Ten parametr z język,a angielskiego nazywany jest carry distance.

O czym jeszcze pamiętać wybierając kije golfowe?

Rozmiar i budowa dłoni w dużej mierze determinuje rozmiar gripu kija golfowego. Zbyt mały grip za mocno rozluźnia uchwyt, a z kolei za duży grip sprawia trudności w pewnym chwycie. W celu dobrego dobrania rozmiaru gripu trzeba zmierzyć dokładnie odległość od nadgarstka do końca najdłuższego palca i długość najdłuższego palca zawodnika. Tak otrzymane wyniki wystarczy potem porównać z tymi dostępnymi w ogólnodostępnych tabelach i w ten sposób dokonać wyboru.

Więcej dowiesz się na stronie kije golfowe – Golfteam.pl

Share:
https://piszemydlaciebie.pl/mezoterapia-iglowa-poznaj-zalety-zabiegu-o-nieslabnacej-popularnosci/ termedia.info.pl https://pimpmipad.pl/jak-pakowac-przesylki-paletowe/