Ciekawe

Zakup i sprzedaż mieszkań

Rynek nieruchomości w Polsce od lat notuje spore wzrosty. Mimo rosnących cen, popyt na własne lokum nie maleje. Nie przeszkadzają też podniesione kwoty wymaganego do uzyskania kredytu wkładu własnego – w końcu wciąż niewielu z nas stać na kupno domu czy mieszkania za gotówkę. Ostatecznie, zakup mieszkania to także całkiem niezła inwestycja.

Zakup czy wynajem

Jakkolwiek mieszkania na wynajem wciąż cieszą się niesłabnącą popularnością, coraz więcej Polaków wychodzi z założenia, że własne cztery kąty to jednak swego rodzaju bezpieczeństwo – zwłaszcza, że koszty wynajmu bywają porównywalne z ratą kredytu. Nie każdy w końcu chce spłacać czyjś kredyt – jeżeli już, zdecydowanie lepiej spłacać jest swój własny. Nie bez wpływu na ten stan pozostają także zmiany na rynku pracy i stopniowa eliminacja tak zwanych 'śmieciówek’ czyli wszelakiego rodzaju umów o dzieło czy zleceń. Jeszcze kilka lat temu umowa o pracę na czas nieokreślony była wręcz swoistym luksusem, teraz coraz częściej stanowi standard zatrudnienia. To zdecydowanie ułatwia pozytywne rozpatrzenie przez bank wniosku kredytowego.

Ważna jest lokalizacja

Wbrew temu, co mogłoby się wydawać, dużą popularnością cieszą się nie tylko największe miasta – także te średniej wielkości stały się popularnym miejscem osiedlania się Polaków. Nie da się ukryć, że na przestrzeni ostatnich lat ich krajobraz znacznie się zmienił. Jeżeli więc posiadamy mieszkanie na sprzedaż Legnica czy np. Dzierżoniów może okazać się równie atrakcyjna dla potencjalnych kupujących co np. Wrocław.

Rzecz jasna dużą rolę odgrywają tutaj koszty, które w nieco mniejszych miastach – także będą nieco mniejsze. Nie jest to jednak jedyny czynnik wpływający na podjęcie takiej decyzji. Równie istotny jest pewien nieuchwytny, nieco magiczny klimat takich miejsc. Coraz częściej spotkać się można z migracją z większych miast do tych mniejszych i wymiany mieszkań. Dla tych, którzy wystawiają wrocławskie mieszkanie na sprzedaż Legnica może okazać się bardzo atrakcyjnym kierunkiem.

Zapraszam po więcej informacji na stronę mieszkanie na sprzedaż legnica.

Share: