Dom i Wnętrze

Jak zbudować piękny dom i nie zbankrutować?

Jak zbudować piękny dom i nie zbankrutować?

Własny dom to wielka wygoda dla mieszkańców – większa przestrzeń dla rodziny, możliwość urządzenia pięknego ogrodu. Sama budowa domu w Polsce kojarzona jest jednak z samymi trudnościami: olbrzymie koszty, czas budowy. Faktycznie, koszty budowy domu są olbrzymie i w większości przypadków wymagają zaciągnięcia kredytu, którego spłata ciągnie się latami. Na szczęście istnieje alternatywa!

Dom drewniany – co warto o nim wiedzieć?

Technologia budowy domów drewnianych jest w Polsce znana od dawna, jednak dopiero od kilku lat faktycznie możemy korzystać z ofert topowych firm, które zaproponują nam tradycyjne projekty domów drewnianych i ich profesjonalne wykonanie. Wśród projektów najdziemy domu parterowe, domy parterowe z poddaszem do zaaranżowania, domy piętrowe, domy z podjazdami oraz garażami. Możliwości jest naprawdę wiele! Wiele osób zastanawiam się, jakie właściwości termoizolacyjne mają domy drewniane. Z odpowiedzią przychodzą sami producenci: wewnątrz ścian domu drewnianego stosowanych jest wiele materiałów termoizolacyjnych, odpowiadających zarówno za utrzymanie odpowiedniej temperatury, jak i izolacji od wiatru. Jakie są koszty budowy takiego domu? Ile trwa wybudowanie domu drewnianego?

Czas i koszt budowy domu drewnianego

Domy szkieletowe Mawit budowane są w czasie od 4 do 6-7 miesięcy, w zależności od tego, w jakim stanie mają zostać oddane. Oferujemy również możliwość ich wykończenia wewnątrz, łącznie z malowaniem ścian czy też zainstalowaniem schodów – mówi jeden z pracowników firmy Mawit. Szacuje się, że dom w stanie surowym oddawany jest klientom już w czasie do 4 miesięcy. Domy w stanie deweloperskim tworzone są do 6-7 miesięcy. Krótki czas budowy możliwy jest z powodu stosowania drewna jako głównego materiału budulcowego oraz ograniczenie elementów murowanych wyłącznie do fundamentów.

Share: