Zdrowie i Uroda

Żele do hybryd – mity i fakty

Manicure hybrydowy ma niewątpliwie wiele zalet, dlatego też obecnie cieszy się on coraz większą popularnością. Jak to w takich przypadkach bywa, każdy w Internecie się wypowiada, nie znając się wcale za dobrze na temacie. Poniżej zatem przedstawione zostaną najważniejsze fakty i mity odnośnie żeli do hybryd.

1) żele do hybrydy to to samo co żele do paznokci żelowych

No właśnie tu wkrada się wiele błędów. Przede wszystkim trzeba bowiem zaznaczyć, że manicure żelowy i hybrydowy to dwie różne techniki. Do manicure żelowego stosowane są specjalne żele, tu także można przedłużyć płytkę paznokcia.

Z kolei w makijażu hybrydowym są lakiery hybrydowe, niemniej jednak często nazywane są one żelami do hybrydy. Trzeba zatem pamiętać, żeby zawsze sprawdzić, czy dany żel jest do hybrydy ,czy jednak do żelowego manicure. Warto jeszcze zaznaczyć, że istnieje coś takiego jak lakier hybrydowy do pokrycia żelu i odwrotnie – żel do przedłużenia hybrydy.

2) żele do hybryd niszczą paznokcie

Załóżmy na wstępnie, że nazwy lakier do hybryd i żel do hybryd są zamienne. Czy zatem żele hybrydowe niszczą paznokcie? Same w sobie nie. Niemniej jednak należy też podkreślić, że jest to produkt chemiczny, zatem na pewno też nie odżywi naszych paznokci, ani im nie pomoże.

Mówi się jednak powszechnie, że żele do hybryd powinny być odpowiednio zdejmowane i zakładane, aby nie zaszkodzić. I to już jest prawda. Przede wszystkim pomiędzy poszczególnymi hybrydami powinno się robić przerwy. Dalej – zdejmownie hybrydy powinno odbywać się tylko za pomocą frezarki, umiejętnie stosowanej. W innym przypadku niestety może dojść do zniszczenia paznokcia.

3) żele hybrydowe odbudowują płytkę paznokcia

To zdecydowanie jest mit. Niestety taką funkcję pełnią obecnie tylko żele akrylowe. Za ich pomocą naprawdę da się wymodelować paznokcie zniszczone np. w wyniku jakiegoś urazu.

W przypadku manicure hybrydowego jest w zasadzie zupełnie inaczej. Tutaj przede wszystkim trzeba mieć zadbane, zdrowe paznokcie. Jeśli będziemy nakładać lakier hybrydowy na zniszczoną płytkę paznokcia, to niestety najprawdopodobniej okaże się, że dodatkowo ją sobie uszkodzimy. W każdym bądź razie za pomocą takich żeli hybrydowych raczej nie ud nam się wzmocnić paznokci.

Żele do paznokci znajdziesz w ofercie Chiodo.pl

Share: