Dom i Wnętrze

Niebanalna, mała sypialnia – jak ją zaaranżować?

Mała sypialnia może być zaaranżowana zgodnie z potrzebami i oczekiwaniami – przekonują projektanci mebli i prezentują niebanalne aranżacje dla mniejszych przestrzeni. Warto pamiętać, że niewielki metraż nie jest dzisiaj problemem – istotne jest jednak to, by sypialnia była komfortowa, wyposażona w niezbędne elementy i dopasowana do użytkownika.

Jakie meble do małej sypialni wybrać?

Nie musimy martwić się o wyposażenie małej sypialni – meble do małej sypialni dostępne są od ręki! Zaskoczy mnogość oferowanych kolekcji oraz ich różnorodność – meble pozwolą na zaaranżowanie sypialni w stylu skandynawskim, glamour, minimalistycznym. Nowoczesne meble sypialniane tworzone są z trwałych płyt meblowych laminowanych i lakierowanych. Są one trwałe, zabezpieczone przed działaniem wilgoci i odkształcaniem. Wierzch mebli pokrywany jest laminatami i dekorami – są one dostępne w pełnej palecie kolorów oraz w deseniach imitujących naturalne drewno. Meble takie wspaniale prezentują się w każdym typie pomieszczenia, nie tylko w sypialniach. Sypialnię należy również odpowiednio doświetlić – odpowiednie okaże się oświetlenie sufitowe, jak również niewielkie lampki nocne.

Wygodne łóżko w sypialni

Szukając idealnego łóżka do małej sypialni, warto postawić na klasyczne łóżka oparte na skrzyni. Takie łóżka dostępne są w różnych szerokościach – w mniejszych sypialniach sprawdzą się modele o szerokości 120-140 cm. Łóżka oparte na skrzyni wymagają zastosowania materaca – jego wybór nie powinien być przypadkowy. Wśród licznych materacy znaleźć można modele wypełnione sprężynami, elastycznymi piankami i lateksem. Materac powinien być dopasowany przede wszystkim do wagi użytkownika – w ten sposób możliwe jest zapewnienie mu odpowiedniego podparcia dla bioder, barków.

Share: