Motoryzacja

Program do rozliczania czasu pracy kierowców

Przedsiębiorcy prowadzący własne firmy przewozowe każdego dnia muszą uporać się ze stosem papierów. Niestety czasem bywa, że coś może im umknąć. Bardzo często jest to negatywna kontrola czasu pracy kierowców, którzy ją ewidencjonują. W przypadku ogólnie panujących przepisów naprawdę nie trudno się pomylić. Dlatego program do rozliczania czasu pracy kierowców jest bardzo cenny. Ułatwia on pracę i minimalizuje ryzyko błędów. Gdzie można go znaleźć?

 

Telematyka i automatyczne rozliczanie czasu pracy kierowców

 

Rozliczanie kierowców oznacza prowadzenie ewidencji ich odpoczynku oraz pracy. Z perspektywy samochodowej biurokracji jest to niezwykle ważne. Bowiem wobec panującego prawa kierowca nie może prowadzić samochodu ,,ciągiem” dłużej niż ono przewiduje. Rozliczanie czasu pracy jest trudniejsze w momencie wkraczania na teren innych państw. Bowiem każde państwo posiada swoje własne prawo, do którego trzeba się dostosować. Dlatego jeżdżąc pojazdem przykładowo w Austrii trzeba trzymać się przepisów tego państwa. Nie ma więc nic dziwnego w fakcie, że kierowcy czasem się mylą. Niestety przy kontrolach bywa to bardzo bolesne w punktu finansowego – kary są dość surowe. Samo odczytywanie danych z tachografu również nie należy do najłatwiejszych i najprzyjemniejszych. Dlatego program do rozliczania czasu pracy kierowców w sposób automatyczny wydaje się fantastycznym rozwiązaniem.

 

Taki program dostępny jest w systemach telematycznych oferujących ogrom możliwości dla każdej firmy przewozowej. Przykładem jest Dbkfleetmanagement, który posiada takową opcję. Dzięki intuicyjnemu programowi kierowca odczytuje dane z cyfrowego tachografu. System sam odnotowuje i zapisuje w chmurze wszystkie dane minimalizując ryzyko pomyłek i problemy z narastającą liczbą papierów.

 

Podsumowanie

 

Jak widać program do rozliczania czasu pracy kierowców może naprawdę się przydać. To bardzo duże udogodnienie zarówno dla kierowców jak i kierowników firm przewozowych. Zdecydowanie warto z niego korzystać każdego dnia.

Share: