Technologia

Dbałość o towar – obowiązek przedsiębiorcy

Przewóz jabłek wymaga zastosowania odpowiednich środków, które zadbają o bezpieczeństwo towaru. Świetnie nadadzą się do tego specjalne pojemniki przeznaczone do transportu wymienionych owoców.

BEZPIECZEŃSTWO TOWARU

Problem z przewozem jabłek polega na tym, że owoce bardzo łatwą ulegają uszkodzeniom mechanicznym, np. wskutek obicia. Dzieje się tak, gdy towar jest przewożony luzem lub w za dużych opakowaniach. Jabłka mogą wtedy przemieszczać się między ścianami i w nie uderzać, co powoduje ich obtłuczenie. Owoce, które są zbite, tracą na wartości, ponieważ wyglądają nieapetycznie, przez co spada szansa na ich sprzedaż.

Jeśli owoce zostaną zamknięte w dostosowanych do ich przewozu pojemnikach (np. skrzynie na jabłka), nie będą mogły być rozrzucane po całej przestrzeni ładunkowej. Skomasowane w jednym opakowaniu owoce będą bezpieczne, przez co dotrą do miejsca sprzedaży w nienaruszonym stanie. Wpłynie to bardzo korzystnie na dochody otrzymywane z handlu jabłkami.

UŁATWIENIE W SPRZEDAŻY

Zainwestowanie w skrzyniopalety na jabłka znacząco ułatwia proces wystawienia towaru na targu. Owoce można wystawić w tych samych pojemnikach, w których przyjechały z sadu lub giełdy. Nie trzeba dokonywać problematycznego przeładunku, co na pewno ułatwi życie każdego sprzedawcy. Co więcej, skrzynie na jabłka mogą być wykorzystywane wielokrotnie, a więc udogodnienia wynikające z ich kupna mają charakter długofalowy.

UŁATWIENIE W HANDLU MIĘDZYNARODOWYM

Dla osób, które chcą rozwinąć swoją działalność na rynku międzynarodowym, pomocnym narzędziem może okazać się kontener na jabłka. Gwarantuje on dostosowanie warunków przewozu do potrzeb towaru. Dzięki temu owoce są w stanie przetrwać nawet wielodniową podróż ciężarówką bądź statkiem.

Kontener na jabłka posiada specjalną konstrukcję, która umożliwia cyrkulację powietrza. Jest również wyposażony w system chłodzenia, dzięki czemu owoce nie zaczną psuć się pod wpływem zbyt wysokiej temperatury otoczenia. Opisywany zasobnik przystosowano także pod instalację palet, dzięki czemu załadunek przebiega w sposób sprawny i bezpieczny dla towaru.

PODSUMOWANIE

Podane argumenty w sposób dobitny pokazują, jak bardzo korzystnym zabiegiem jest kupno pojemników przystosowanych do transportu jabłek. Pomogą one w utrzymaniu wysokiej jakości cechującej towar, przez co ich jednorazowe kupno przyniesie zyski przedsiębiorcy na wiele następnych lat.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą. Znajdziecie w niej Państwo skrzyniopalety, skrzynie i kontenery przystosowane do przewozu jabłek.

Artykuł powstał we współpracy ze specjalistami z

Share: