Dom i Wnętrze

Meble do sypialni – co wybrać z ogromu ofert?

Wybór mebli do sypialni to nie lada wyzwanie – dzisiaj interesujące kolekcje znajdziemy przede wszystkim w sklepach stacjonarnych, ale i internetowych. Nie musimy już spędzać długich godzin podczas przechadzania się po sklepach, często umieszczonych poza granicami miasta. Wystarczy otworzyć przeglądarkę internetową i wybrać interesującego nas producenta. Co mogą nam zaoferować topowi dostawcy?

 

Meble litego drewna czy z desek meblowych?

W sklepach znajdziemy dwa rodzaje mebli: wykonane z desek meblowych lub z litego drewna. W przypadku desek meblowych stanowią one od lat podstawowy materiał do tworzenia mebli wszelkich typów. Deski mają dobry stosunek jakości do ceny. Niestety, w przypadku mebli z desek meblowych są one wysoce podatne na uszkodzenia, zarysowania, łamanie. Jeśli więc zależy nam na wysokiej jakości warto rozejrzeć się za meblami tworzonymi z litego drewna, np. proponowanymi przez firmę notodo.pl. Co warto o nich wiedzieć?

Lite drewno jest materiałem znanym ludzkości od dawna – dzisiaj jednak jego rola znacząco się zmieniła. Powrót klasycznych mebli z litego drewna do oferty topowych producentów to spory krok w stronę kupujących. Takie meble nie tylko wyglądają zjawiskowo, ale także odznaczają się wysoką odpornością na uszkodzenia. Jak to możliwe?

 

Lite drewno – poznaj jego zalety

Największą zaletą litego drewna jest jego gęstość – dzięki temu można mieć pewność, że drewno nie będzie pękać, puchnąc, nie będzie podatne na wnikanie brudu czy wilgoci. Zanim jednak lite drewno trafi na stoły stolarskie konieczne jest jego odpowiednie przygotowanie. Pierwszym krokiem jest selekcja drewna i wybór bel nieposiadających skaz czy sęków. Kolejny etap to suszenie drewna – w tym celu zbierane jest w dedykowanych magazynach. Producent może również zadecydować o lakierowaniu czy bejcowaniu drewna, aby nadać mu ciekawszy kolor.

 

 

Share: