Dom i Wnętrze

Sypialnia i garderoba – jak połączyć te dwa pomieszczenia w jedno?

Sypialnia i garderoba – jak połączyć te dwa pomieszczenia w jedno?

W mieszkaniach blokowych każdy metr kwadratowy jest na wagę złota – wiedza o tym szczególnie osoby posiadające dzieci i pragnące odpowiednio rozdzielić każde pomieszczenie. W takich sytuacjach połączenie sypialni z garderobą wydaje się nie tylko naturalne, co konieczne. Jak w praktyce takie połączenie będzie wyglądać? Oto kilka naszych propozycji!

Wybierz odpowiednie meble do sypialni

Chcąc stworzyć z sypialni pomieszczenie przeznaczone również do przechowywania naszych ubrań konieczne jest odpowiednie rozplanowanie powierzchni oraz dobranie takich mebli do garderoby Gliwice, które będą jednocześnie pojemne, jak i eleganckie. Co mamy do wyboru? Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z możliwości, jakie dają firmy tworzące meble na zamówienie. Meble do garderoby mogą składać się nie tylko z dedykowanych szaf, ale również z niewielkich szafek nocnych, komód. Ważne jest, by meble były dopasowane do wielkości wnętrza i nie przeszkadzały w poruszaniu się.

Decydując się na dedykowaną szafę możemy samodzielnie zadecydować, jak będzie wyglądać jej wnętrze. Pamiętajmy o tym, że mają się zmieścić w niej nie tylko ubrania wiszące na wieszakach, ale również buty (możemy układać je w pudełkach lub w osobnych szufladach), dodatki, ubrania składane w kostkę. Jeśli w szafie na dnie zostanie niezagospodarowane miejsce możemy wykorzystać pudełka z przykryciami i schować w nich niewielkie przedmioty. Ciekawe propozycje mebli do garderoby posiada sklep torusmeble.pl.

Jakie materiały okażą się najlepsze?

Zazwyczaj meble do sypialni czy garderoby tworzone są z desek meblowych, odpowiedni zabezpieczonych laminatami. Wybór tych ostatnich nie będzie łatwy – wszystko za sprawą olbrzymiej oferty producentów. Wśród szerokiej palety produktów znajdziemy laminaty doskonale imitujące powierzchnię drewna.

Share: