Dom i Wnętrze

Urządzamy przydomowy taras

Szukając sposobu na to, aby więcej czasu spędzać blisko zieleni i słońca warto zwrócić uwagę na nasz przydomowy taras. Nawet niewielkie tarasy możemy zaaranżować funkcjonalnie i elegancko – przekonują architekci i producenci mebli ogrodowych. Istotny jest pomysł i nasze oczekiwania. Od czego zacząć?

Wybieramy meble ogrodowe

Podstawą na tarasie będą oczywiście meble ogrodowe, dopasowane do naszych potrzeb. Zdecydowana większość kupujących decyduje się na zakup mebli wypoczynkowych – w rozbudowanych kolekcjach znajdziemy przede wszystkim wygodne sofy narożne, ale też fotele, krzesła, stoliki kawowe, leżanki ogrodowe czy wiszące fotele w formie kokonu. Szukając mebli trwałych warto zwrócić uwagę na komplety technorattanowe – meble takie osadzone są na lekkich, aluminiowych stelażach, które zabezpieczone są przed działaniem wilgoci i korozją. Okrycie mebla tworzy plecionka technorattanowa o nieporowatej strukturze – nie wchłania ona wilgoci, kurzu, jej czyszczenie nie sprawia problemów. Technorattan zabezpieczony jest przed działaniem promieni UV, przez co nie płowieje nawet po wielu latach użytkowania. Alternatywą mogą być wygodne meble modułowe, w których niewielkie złączki pozwalają na łączenie elementów w razie potrzeby.

Parasol na taras – jaki wybrać?

Chcąc zapewnić sobie komfort na tarasie w czasie upalnych dni warto pomyśleć o nowoczesnym parasolu ogrodowym. Współcześnie parasole takie znacząco różnią się od modeli oferowanych jeszcze dekadę temu – przekonują sprzedawcy ze sklepu gardenspace.sk. Parasole posiadają dzisiaj liczne punkty regulacji, aby możliwe było wygodne ustawienie kąta padania cienia. Dodatkowo parasole tworzone są z tkanin o podwyższonej odporności na ścieranie, wnikanie brudu, działanie wilgoci.

Share: