Dom i Wnętrze

Tarasy ogrodowe – poznaj najciekawsze aranżacje

Tarasy ogrodowe – poznaj najciekawsze aranżacje

Wypoczynek w ogrodzie po długim dniu w pracy jest tym, o czym marzy wielu z nas. Niestety, nie mamy pomysłu na to, jak zaaranżować takie miejsce wypoczynkowe na naszej działce. Okazuje się, że nie trzeba wiele czasu na to, aby takie miejsce powstało – warto zaznajomić się z ofertami topowych producentów mebli oraz pergoli ogrodowych. Od czego zacząć?

Wybierz miejsce osłonięte od wiatru i ulicy

Najważniejsze jest wybranie odpowiedniego miejsca, najlepiej z dala od ruchliwej ulicy bramy wjazdowej. Drugi istotny czynnik to oczywiście wiatr – zazwyczaj miejsca do odpoczynku urządzamy blisko ściany domu, aby chroniła ona nas przed chłodniejszymi podmuchami. Zazwyczaj wybieramy stronę południową, aby móc się praktycznie do wieczora cieszyć promieniami słońca. Kiedy jednak prognozowane jest upalne lato warto zastanowić się nad ulepszeniem, jakim jest pergola tarasowa. Ta konstrukcja pozwoli nam schronić się nie tylko przed palącymi promieniami słońca, ale także przed niespodziewanym, letnim deszczem. Pergole budowane są z ekstrudowanych profili aluminiowych – szkielet jest jednocześnie lekki, ale także stabilny i wytrzymały. Dach szkieletu pokryty jest materiałem technicznym odpowiednio zabezpieczonym przed blaknięciem oraz działaniem wody. Rozwijana konstrukcja dachu sprawi, że w dowolnej chwili będziemy mogli rozwinąć materiał i cieszyć się cieniem podczas upalnego dnia. Pergole pozwolą także na ochronę naszych mebli przed nadmiernym promieniowaniem słonecznym i blaknięciem! Pergola nowoczesna pozwoli na urozmaicenie przestrzeni ogrodu i jej uatrakcyjnienie.

Nadaj szyk odpowiednimi meblami!

Aby miejsce do odpoczynku przyciągało wzrok i zapewniało komfort konieczne jest wybranie wysokiej klasy mebli. Polecamy meble technorattanowe topowych producentów, którzy proponują kolekcje wypełnione sofami, fotelami, krzesłami, hokerami, stolikami kawowymi czy stołami o dużych rozmiarach. Technorattan jest tworzywem o wysokiej odporności na uszkodzenia czy działanie wilgoci, przez co przez długie lata będzie cieszył oko.

Share: