Ciekawe

Czy warto skorzystać z outsourcingu księgowości?

Outsourcing usług jest obecnie określeniem coraz bardziej zdobywającym na popularności. Jedną z najczęściej wybieranych usług zewnętrznych jest outsourcing księgowości. Dlaczego korzystanie z tych usług jest tak istotne dla każdego przedsiębiorcy?

Koncentracja na zasadniczej działalności

Osoby zakładające jakąkolwiek działalność przeważnie doskonale znają się na swojej branży, jednak nie mają większego pojęcia o podatkach, fakturach i prowadzeniu ksiąg firmowych. Zdecydowanie nie warto zgłębiać się w to samodzielnie i robić księgowości w swojej firmie samemu. Jest to zbyt szerokie zagadnienie dające mnóstwo możliwości popełnienia błędu, więc najlepiej zlecić to komuś zaufanemu. Dzięki temu, że istnieje outsourcing księgowości, można odłożyć na bok kwestie księgowości w swojej firmie i nie zastanawiać się nad nimi zbyt wiele. Równolegle natomiast można skupić się na zasadniczej działalności – handlu, usługach, produkcji. Zdecydowanie, przyniesie to o wiele większe wymierne zyski. Pozornie opłacanie zewnętrznej firmy rachunkowej to spory wydatek. Jednak zdecydowanie większy będzie on wtedy, gdy będziemy musieli stworzyć stanowisko pracy księgowemu, zakupić mu niezbędne materiały, a do tego opłacić jego pracę. Zatrudniając firmę z zewnątrz, to dana firma jest pracodawcą naszego księgowego, ona mu płaci, ona odprowadza za niego składki, a on tylko wykonuje dla nas pracę.

Oszczędności na różnych płaszczyznach

Outsourcing księgowości to przede wszystkim oszczędność finansowa – gdyż nie trzeba stwarzać dodatkowego etatu w firmie. W przypadku niewielkich działalności jest to dużo bardziej opłacalne niż wewnętrzny księgowy. Dodatkowo, zlecając outsourcing księgowości obcej firmie, przerzucamy też na tę firmę wszelkie ryzyko i błędy. Nie ponosimy konsekwencji za błędy firmy zewnętrznej, gdyż to ona podpisuje się pod każdą wykonaną czynnością. Jest to niezwykle wygodne i odciążające, a ponadto niweluje bardzo wiele stresu u przedsiębiorcy, który często stara się być obecny na wszystkich polach swojej działalności i za wszystko brać odpowiedzialność. Nie jest to konieczne, kiedy można skorzystać z rozwiązania wygodniejszego, tańszego i o wiele prostszego. Wystarczy podjąć współpracę z firmą, która zajmuje się świadczeniem działalności księgowej wypożyczając swoich pracowników w celu wykonania konkretnych prac.

Share: