Ciekawe

Zakładasz działalność gospodarczą i będziesz dużo czasu spędzać w biurze? – zainwestuj w maty ochronne

Kiedy zakłada się działalność gospodarczą, wiele czasu trzeba spędzić nad biznesplanem. Wymaga to czasem wielu godzin pracy przed komputerem. Już na tym etapie warto pomyśleć o zainwestowaniu w maty ochronne, które uchronią przed dodatkowymi kosztami, których na początku chciałoby się uniknąć.

Maty ochronne – poliwęglanowe czy polipropylenowe?

Decydując się na zakup mat ochronnych do swojego nowo powstałego biura, jednocześnie inwestuje się w znaczną redukcję kosztów prowadzenia działalności, a na pewno ograniczenie ilości środków koniecznych do przeprowadzenia niezbędnych remontów. Jeśli w biurze jest podłoga z paneli można zainwestować w gładką matę polipropylenową przezroczystą lub z wybranym nadrukiem, wykonanym w technologii UV, czyli nietoksycznym i trwałym. W przypadku podłogi drewnianej lub drewnopodobnej można zdecydować się na nadruk imitujący drewno, jeśli nie chce się by mata odznaczała się na tle aranżacji wnętrza. Oczywiście można wykorzystać również matę całkowicie przezroczystą, która również będzie mało widoczna. Na dywany czy wykładziny konieczne jest wybranie mat z wypustkami, które pozwolą na przytwierdzenie maty bez uszkodzenia struktury materiału. Gładka mata mogłaby się przesuwać, co powodowałoby dyskomfort, a dzięki wyborowi dedykowanej do dywanów i wykładzin ma się ten problem z głowy.

Zadbaj o BHP w twoim biurze

Maty ochronne pomogą zadbać o BHP w twoim biurze. Przede wszystkim mają właściwości antypoślizgowe. To istotne, zwłaszcza dla kobiet, które pracują w niestabilnym obuwiu na wysokim obcasie, ale również dla tych, którzy w swoim biurze mają np. śliski parkiet. Ponadto maty ochronne chronią podłogę przed zawilgoceniem. Któż nie lubi w czasie pracy wypić kawy lub herbaty? Czasem jednak niefortunny ruch może spowodować, że kubek z kawą wyląduje na podłodze. Gorąca ciecz nie tylko zabrudziłaby podłogę, ale mogłaby wniknąć w jej strukturę, w przypadku podług drewnianych. Z mat ochronnych bardzo łatwo i szybko można usunąć zabrudzenia.

To kolejny powód dla których warto mieć je w swoim biurze. Ostatnim ważnym czynnikiem jest hałas. Każda praca generuje pewien poziom hałasu, który można niwelować, wpływając tym samym na jej komfort. Przesuwanie się na kółkach może przeszkadzać współpracownikom i ich rozpraszać, a w przypadku pracy w domu zakłócać spokój i pracę domowników. Maty ochronne mogą znacząco zniwelować hałas, co z pewnością pozytywnie wpłynie na wykonywaną pracę i jej efektywność. Zatem na początku prowadzenia działalności warto zakupić maty ochronne.

Więcej informacji znajdziesz na stronie http://www.maximat.pl/

Share: