Ciekawe

Niezapomniany ślub – jak sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy?

Niezapomniany ślub – jak sprawić, aby ten dzień był wyjątkowy?

Ślub to przypieczętowanie uczucia dwojga ludzi – warto sprawić, aby dzień, kiedy powiedzą sobie „tak” był wyjątkowy. W Polsce najpopularniejszym sposobem na zawarcie ślubu jest wzięcie udziały w uroczystości kościelnej – dzięki konkordatowi możliwe jest jednocześnie wypełnienie dokumentów cywilnych. Co warto wiedzieć o samych ślubach? Czy poza USC i kościołem mamy jakieś alternatywy?

Ślub przed Bogiem lub urzędnikiem

Śluby cywilne i kościelne różnią się od siebie zasadniczo: zarówno samą oprawą, czasem trwania, tym, kto udziela ślubu. W przypadku uroczystości kościelnych ślub prowadzi osoba duchowna, para młoda przysięga w kościele przed Bogiem, a podpisane dokumenty są wysyłane do odpowiedniego USC. Sama ceremonia może trwać nawet godzinę i być połączona z klasyczną mszą. W przypadku ślubów cywilnych sprawa jest nieco prostsza – uroczystość trwa ok 25 minut. Podczas jej trwania młoda para składa sobie przysięgę małżeńską, wymienia się obrączkami i składa podpisy na odpowiednich dokumentach.

Tropikalna wyspa i piękna uroczystość na plaży

Dla osób poszukujących nietuzinkowych rozwiązań związanych ze ślubem proponujemy jednak wybranie opcji ceremonii na egzotycznej wyspie – można o nich poczytać na stronie romantyczne.com/slub-na-dominikanie. Ceremonia taka organizowana jest przez biuro podróży – obecnie w Polsce zajmuje się tym kilku topowych touroperatorów. Wyjazd taki połączony jest z krótką podróżą poślubną. Młoda para wybiera dogodny termin i jedyne co musi zrobić to wpłacić odpowiednią zaliczkę – resztą zajmą się pracownicy biura. Uroczystość odbywa się na plaży pod palmami, przy szumie fal, małżeństwa udziela urzędnik państwowy. Biuro podróży zapewnia również profesjonalnego fotografa, aby ceremonia została uwieczniona na zdjęciach.

Share: