Dom i Wnętrze

Ekologiczne domy drewniane pod klucz

Domy drewniane pod klucz wracają powoli do łask. Jeszcze do niedawna cegła i beton były liderami na rynku budowlanym. W czasach, kiedy bardzo dużą uwagę przywiązujemy do ekologii, powrót drewna na placu budowlanym wydawał się nieunikniony. 

Domy drewniane pod klucz – jakość drewna

Zanim ktoś postawi na domy drewniane pod klucz może mieć pewne obawy odnośnie jakości i trwałości elementów drewnianych. Czy w przypadku obfitych opadów deszczu drewno nie zacznie próchnieć? Nie. Wilgotność belek drewnianych powinna utrzymywać się na poziomie ok.15% z tolerancją 3%. Budowa domu musi rozpocząć się od razu po otrzymaniu materiałów na plac budowy, dzięki czemu unikniemy nasiąkania wilgocią. Nie można również zapomnieć o tym, że po złożeniu wszystkich elementów w jedną całość wszystko należy bezzwłocznie zaimpregnować i pomalować. Nie zapominajmy również o tym, że drewno musi mieć zapewniony swobodny przepływ powietrza, dzięki czemu nie dojdzie do zawilgocenia poszczególnych elementów. 

Dom na cały rok

Bardzo często domy drewniane pod klucz kojarzą nam się z domkami letniskowymi, które zamykamy na okres zimowy. Obecnie jednak domy te tworzone są z myślą o mieszkaniu w nich przez cały rok. Jest to możliwe dzięki temu, że zastosowane są w nich ściany dwuwarstwowe. Pozwala to na położenie materiału izolującego temperaturę. Dzięki dopilnowaniu takich elementów w domach drewnianych swobodnie można mieszkać przez cały rok ciesząc się ciepłem, które jest w stanie utrzymać się nawet przez kilka dni. 

Share:
ozdoby do ogrodu meble z technorattanu do ogrodu lampy kule do ogrodu