Dom i Wnętrze

Nowoczesne zestawienia ogrodowe

Ogród w stylu nowoczesnym to miejsce, w którym panuje harmonia i prostota. Zamiast różnorodności czy obfitości, także tej roślinnej, wybiera się skromność i ujednolicenie. Ten minimalizm środków wyrazu i form uzupełnia upodobanie do najlepszych materiałów, najlepiej naturalnych lub przywołujących naturę w doskonały sposób. Awangardowy ogród jest oszczędny, jeśli chodzi o samą kompozycję, ale nie w kwestii wyboru roślin, mebli czy akcesoriów.

Prostota luksusu

Ogrodowa przestrzeń jest od początku do końca przemyślana. Nic tutaj nie zostaje pozostawione samemu sobie, ale wynika z atrakcyjnej koncepcji, opartej głównie na symetrii i kontraście. Istotną rolę w tej przestrzeni odgrywają ekskluzywne meble ogrodowe.

Technorattanowe zestawy mebli ogrodowych zaprezentują się w nowoczesnym ogrodzie idealnie. Ich awangardowy design opiera się na prostych, ale efektownych zestawieniach formy i koloru. Sofy, narożniki, fotele czy stoły – prezentujące się nad wyraz wyrafinowanie – w otoczeniu samoistnej natury (poddanej jednak naszemu formowaniu). To zestawienie cenione przez współczesność.

Prostota natury

Sama natura nie może być zbyt wybujała i dzika. Można rzec, że nowoczesny ogród bardziej nawiązuje do stylu francuskiego niż angielskiego. Natura stanowi w nim rezultat naszej pracy i podejmowanych wysiłków. Panujemy nad nią i kształtujemy jej formę. Przyroda staje się więc coraz bardziej formalna.

Preferuje się zbliżenie natury do sztuki. Wybiera się często rośliny, które łatwo się układa w pewne wzory czy schematy. Albo drzewa czy krzewy o architektonicznych walorach. Solitery przyciągające uwagę w jednolitym krajobrazie. Dekoracyjne akcenty roślinne. Nowoczesny ogród lubi przecież kontrasty i dopełnienia.

Share: