Dom i Wnętrze

Ogrody nowoczesne blisko domu

Stworzenie pięknego i eleganckiego ogrodu o nowoczesnym charakterze nie jest dzisiaj wyzwaniem – poza pomocą licznych ogrodników i architektów zieleni możemy również wynająć dekoratorów przestrzeni przydomowej, aby podpowiedzieli, jak zaaranżować to miejsce. Możemy również zdać się na topowych producentów mebli i skorzystać z ich propozycji, które z pewnością nas zachwycą.

Jakie meble ogrodowe wybrać?

Ogrody nowoczesne warto uzupełnić o wspaniałe meble – tych nie brakuje, szczególnie u topowych producentów. Podczas szukania kolekcji, która nas uwiedzie, warto przyglądać się tworzywom z bliska. Powinny posiadać nieporowatą strukturę, aby brud i wilgoć nie były wchłaniane do środka. Druga istotna sprawa to odporność na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie i zmienne warunki atmosferyczne. Obecnie tworzywa najlepiej sprawdzające się jako meble ogrodowe to aluminium i technorattan. Aluminium malowane jest proszkowo, przez co jest odpowiednio zabezpieczone przed rdzą i wnikaniem wilgoci.

Co znajdziemy w najpopularniejszych kolekcjach?

Zdecydowanym faworytem wśród mebli kupowanych przez klientów są meble technorattanowe. Projektanci oferują nam kolekcje klasyczne, jak i inspirowane nowoczesnymi trendami. Plusem kolekcji technorattanowych jest bez wątpienia fakt, że są one dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej. Kolekcje technorattanowe posiadają takie elementy jak fotele, krzesła, sofy narożne, niewielkie stoliki kawowe, stoły rozkładane.

Jak chronić meble ogrodowe jesienią i zimą?

Aby nasze meble ogrodowe mogły pełnić swoje zadanie przez długie lata powinniśmy zadbać o ich odpowiednią ochronę w okresie jesieni i zimy. Pomogą w tym profesjonalne pokrowce na meble ogrodowe, wykonane z poliestrowych tkanin. Nowoczesna technologia zastosowana przy ich produkcji znacząco zmniejsza kondensację wilgoci.

Share: