Ciekawe

Rzuć wszystko i jedź za granicę!

Zbliżający się wielkimi krokami okres wakacyjny to dla wielu młodych osób idealna okazja do podreperowania studenckiego budżetu. Kilkumiesięczna przerwa międzysemestralna albo niemal półroczna luka między zakończeniem szkoły średniej, a rozpoczęciem studiów to doskonały czas na wyjazd zagraniczny! Dlaczego warto zamienić tymczasowy etat w polskiej restauracji czy sklepie na rzecz pracy w Szwecji, Norwegii czy Wielkiej Brytanii?

Zarobki

Pierwszym, najważniejszym czynnikiem, którym wabi zachodni rynek pracy są finanse. Wizja pensji kilkukrotnie wyższej niż ta, którą oferuje polski pracodawca jest wystarczającym powodem, aby spakować walizki i zabukować bilet do Niemiec czy krajów skandynawskich. Już trzymiesięczny pobyt za granicą pozwala na zaoszczędzenie sumy, która znacząco poprawi komfort życia studenta przez następny rok akademicki.

Samorozwój

Kilka miesięcy życia poza granicami Polski to wyjątkowy czas, kiedy możemy zagłębić się w zupełnie nowe środowisko i kulturę, podszkolić język oraz nauczyć się samodzielności i odpowiedzialności. Możesz mieć pewność, że żaden kurs językowy nie przyniesie tak wielkich efektów jak rozmowy z native speakerami. Czas wolny od pracy warto przeznaczyć na zwiedzanie, smakowanie lokalnej kuchni i zabawę! Może wakacyjne znajomości przetrwają próbę czasu i zostaną z Tobą na zawsze?

Zwrot podatku ze Szwecji, Danii, Niemiec…

Zanim rozpoczniesz swoją przygodę życia, dokładnie przygotuj się do wyjazdu i sprawdź przyszłego pracodawcę. Pamiętaj, że pracując legalnie, możesz liczyć na zwrot nadpłaconych składek! Zwrot podatku ze Szwecji albo Anglii może być bardzo przydatnym zastrzykiem gotówki po powrocie do kraju. Więcej praktycznych informacji, dzięki którym formalna strona wyjazdu do pracy za granicę stanie się klarowna, znajdziesz na stronie zwrot-podatkow.pl.

 

 

Share: